Prezenty świąteczne dla dzieci

Zbliżają się święta, a zatem czas przygotować podarunki. Zobacz, czym pragną bawić się dzieci w 2021 roku.

Chociaż czasy się zmieniają, a globalny kryzys może zaburzyć nawet to, co przez wieki wydawało się nie do ruszenia — jest coś, co pozostaje niezmienne: to niecierpliwe oczekiwanie przez dzieci na prezenty, a także związane z tym zakłopotanie dorosłych, czego ich pociechy naprawdę pragną. W związku z nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia przejrzeliśmy zanonimizowane wyszukiwania zgromadzone przez nasz program do kontroli rodzicielskiej Kaspersky Safe Kids w okresie od 25 października do 25 listopada 2020 roku. Chcieliśmy w ten sposób dowiedzieć się, czym interesuje się teraz młodsze pokolenie — wyniki prezentujemy poniżej.

Gry i konsole

Jeśli Twoje dziecko nie ma jeszcze konsoli do gier, może nadszedł czas, aby nabyć jakiś egzemplarz. W przypadku dzieci granie w gry wideo jest najczęstszą aktywnością w czasie wolnym i z tymi właśnie zagadnieniami związana była niemal połowa sprawdzonych przez nas zapytań wpisywanych w wyszukiwarkę.

Rozważ zakup Nintendo Switch. Chociaż niedawno na rynku pojawiły się nowe modele konsol Xbox i PlayStation, to kompaktowe i wielofunkcyjne urządzenie cieszy się od nich większym zainteresowaniem.

Pamiętaj, aby kupić też kilka gier, w postaci kartdridżu lub w wersji cyfrowej. W przypadku Nintendo Switch dzieci szukają najczęściej gier z serii MarioThe Legend of Zelda: Breath of the Wild, jak również Animal Crossing.

Siedzenie przed ekranem nie jest dobre dla zdrowia dziecka, więc możesz kupić gry wymagające aktywności fizycznej. Na przykład najnowszy tytuł Just Dance 2021 zachwyci miłośników tańca, umili poranne ćwiczenia, a także urozmaici aktywność rodzinną. Gra oferuje muzyczne utwory dla każdego, także hity K-Popu — to kolejne popularne wyszukiwanie wśród dzieci.

Prezenty tematyczne

Dzieci docenią również prezenty przedstawiające symbole ich ulubionego zespołu, filmu czy gry. Na przykład możesz poszukać koszulki, kubka lub maski z postaciami z gry Among Us, które są teraz bardzo popularne wśród młodszego pokolenia.

Dzieci, które oglądają anime, będą zachwycone prezentami z postaciami z ich ulubionej serii. A jeśli chodzi o muzycznych idoli, poszukaj przedmiotów z popularnymi koreańskimi zespołami, Blackpink i BTS. Dla miłośników anime wybierz prezenty związane z kulturą japońską, a dla fanów K-Popu — z koreańską. Świetnym wyborem mogą być tematyczne cukierki, komiksy lub kosmetyki.

Subskrypcje w serwisach muzycznych i filmowych

Obecnie muzyki słuchamy głównie za pośrednictwem serwisów streamingowych, więc zastanów się nad wykupieniem abonamentu. W październiku i listopadzie młodzież dużo korzystała z serwisów Spotify i Amazon. Jeśli Twoje dziecko ma iPhone’a, wykup mu abonament do Apple Music.

W przypadku dzieci, które wolą filmy, lepszy będzie abonament w serwisie YouTube TV lub Netflix. Bajki, filmy dokumentalne, seriale dla nastolatków i programy edukacyjne umilą długie zimowe wieczory.

Takich prezentów nie umieścisz pod choinką, ale są one zarówno miłe, jak i praktyczne — a przy okazji zniechęcają do piractwa. Pamiętaj, że pobieranie pirackich kopii piosenek i filmów lub odwiedzanie stron, na których można coś oglądać lub słuchać za darmo, to bardzo popularne sposoby na złapanie infekcji lub zostanie oszukanym.

Jeśli już korzystasz z subskrypcji, możesz ją udostępnić swojemu dziecku. W tym poście opisaliśmy, jak to zrobić właściwie.

Klocki Lego

Klocki Lego nie wyszły z mody. Dzieci je uwielbiają, dlatego ciągle wychodzą nowe zestawy tematyczne. Zestawy Lego Christmas podkreślą świąteczny nastrój, jednak dzieci często szukają takich, które są związane z ich ulubionymi girami i filmami, np. Lego Among Us, Lego Harry Potter, Lego Mario, Lego Star Wars, Lego Ninjago czy Lego Minecraft. Popularne są również realistyczne zestawy: Lego Technic, Lego City i Lego Friends. Niektóre — takie jak Lego Among Us — jeszcze nie wyszły, więc jeśli chcesz kupić taki tuż po pojawieniu się na rynku, zajrzyj tutaj.

Zestaw startowy dla wideobloggera

Innym popularnym zapytaniem jest TikTok. Wiele dzieci uwielbia nagrywać krótkie filmy, a niektóre z nich marzą o zostaniu gwiazdami na tej właśnie platformie mediów społecznościowych. Dla nich dobrym wyborem może być okrągła lampa, statyw do aparatu lub smartfona lub nietypowe tło. Aby chronić też swoje początkujące gwiazdy przed oszustami i trollami, pomóż im właściwie skonfigurować swoje konto w serwisie TikTok.

Bądź ze swoim dzieckiem

Nasze statystyki pokazują ogólne trendy wśród dzieci, ale mogą mieć niewiele wspólnego z Twoim dzieckiem. Może zbiera ono znaczki lub karty z piłkarzami, albo lubi fotografię czy rysowanie. Najlepszy prezent nawiązuje do zainteresowań, a nie tylko trendów. Podobnie jak w przypadku cyberbezpieczeństwa, aby wybrać trafiony prezent, najlepiej jest obserwować, słuchać i być obecnym cały czas, a nie tylko w święta.

Porady