Ułatw sobie życie cyfrowe z rozwiązaniami firmy Kaspersky

W 2020 roku nasze życie w ogromnym stopniu przeniosło się do internetu. Dzięki rozwiązaniom od firmy Kaspersky unikniesz niepotrzebnego stresu w nowej rzeczywistości.

W wyniku pandemii koronawirusa, samoizolacji, zamknięcia granic i wielu innych ograniczeń ten rok nieoczekiwanie przeniósł nas do przyszłości, w której życie wirtualne jest przepełnione aktywnością w nie mniejszym stopniu (a może nawet większym) niż świat rzeczywisty.

Stare pytanie, co można robić w internecie, odeszło w zapomnienie. Teraz, w 2020 roku, odbywa się w nim niemal wszystko. Pojawiło się natomiast inne pytanie: jak sprawić, aby korzystanie z internetu było tak wygodne i bezpieczne, jak to tylko możliwe? W końcu doświadczamy teraz na tyle dużo stresu, że nie warto zaprzątać sobie głowy problemami technicznymi.

Nasze produkty mogą pomóc Ci w uniknięciu niepotrzebnego poirytowania oraz sprawią, że Twoje życie wirtualne będzie łatwiejsze. Zobacz, jak dzięki nim przygotować sobie Cyfrową strefę komfortu.

Rozwiązania marki Kaspersky przede wszystkim chronią

Internet zawsze pełen był zagrożeń. Dziś znacznie więcej osób spędza w nim czas, z czego naturalnie próbują korzystać oszuści. Wiosną 2020 roku liczba ataków zarówno na strony rozrywkowe, jak i zasoby związane z pracą, wzrosła.

Obawy związane z utratą pieniędzy lub pracy, wynikającą z popełnienia błędu w internecie, można dość łatwo wyeliminować. Nasze rozwiązania zabezpieczające mogą Ci tu pomóc: nawet jeśli przypadkowo klikniesz stronę phishingową lub pobierzesz podejrzany plik, nasze oprogramowanie antywirusowe zablokuje je.

Kaspersky Total Security zadba o kopie zapasowe

Każdy użytkownik świata cyfrowego ma jakieś pliki — osobiste czy związane z pracą — które są nie tylko prywatne, ale także ważne. Dobrą praktyką jest regularne tworzenie ich kopii zapasowych. W tym celu potrzebne jest bezpieczne i niedostępne dla innych miejsce, które musi być również niezniszczalne, bo gdy pliki znikną w wyniku ataku ransomware, jakiegoś innego szkodnika lub zawsze niemożliwego do przewidzenia „błędu ze strony użytkownika”, rozpocznie się walka o ich przywrócenie.

Aby ważne dokumenty były łatwe do odzyskania na wypadek incydentu, konieczne jest tworzenie kopii zapasowych. Co więcej, należy je robić regularnie, aby mieć najnowsze wersje plików. Wymaga to regularnego poświęcania czasu na to zadanie, ale można też skorzystać ze zautomatyzowanego rozwiązania.

Kaspersky Total Security, oprócz funkcji zabezpieczających, automatycznie tworzy kopie zapasowe. Może ustawić tę funkcje i zapomnieć o tym zadaniu, a Twoje pliki będą bezpieczne.

Funkcja Bezpieczne pieniądze zadba o zakupy w internecie

W tym roku nawet te osoby, które zwykle wolą udawać się na zakupy osobiście, zaczęły korzystać z usług sklepów internetowych. Cyberprzestępcy jak zwykle polują na dane kart i konta w sklepach internetowych, w związku z czym wymagana jest tu dodatkowa warstwa ochrony.

Funkcja Bezpieczne pieniądze, dostępna w naszych flagowych produktach Kaspersky Internet SecurityKaspersky Total Security, chroni dane płatności poprzez tworzenie bezpiecznego kontenera w przeglądarce, który chroni transakcje przed atakami phishingowymi, man-in-the-middle i innymi.

Kaspersky Secure Connection zadba o Twoje dane

Ochrony wymagają nie tylko Twoje dane finansowe. Zasadniczo narażone są wszystkie informacje, które przesyłasz przez internet — co ma szczególne znaczenie, gdy pracujesz, korespondujesz i uczestniczysz w wydarzeniach zdalnie. Bez względu na to, czy omawiasz tajemnice handlowe, czy sprawy osobiste, nikt nie musi wiedzieć o Twoich sprawach.

Twoja sieć domowa zwykle jest dostępna tylko dla Ciebie i innych domowników; za sieć firmową odpowiada Twój pracodawca. Wraz ze stopniowym znoszeniem ograniczeń zaczęliśmy częściej używać sieci Wi-Fi w kawiarniach i parkach, gdzie osoby postronne mogą przechwycić nasze dane.

Dzięki naszej funkcji VPN, dostępnej w postaci rozwiązania Kaspersky Secure Connection, możesz nawiązywać połączenia i nie martwić się o prywatność. Nasze rozwiązanie chroni Twoje dane bez względu na to, z jaką siecią nawiązujesz połączenie. Jeśli jest ono niestabilne, płatna wersja rozwiązania używa funkcji Wyłącznik awaryjny do zablokowania całej transmisji danych do momentu uruchomienia ochrony.

Surfowanie incognito zapobiega śledzeniu przez strony internetowe

Użytkownicy internetu są nieustannie śledzeni przez strony internetowe, silniki wyszukiwania, serwisy analityczne i sieci społecznościowe. Każdy chce Cię poznać lepiej, aby ulepszyć swoje dopasowanie reklam. Zainteresowanie Twoim zachowaniem niekoniecznie stwarza zagrożenie, ale może być denerwujące.

Nasze rozwiązania chronią przed niechcianym zainteresowaniem ze strony trackerów internetowych. Funkcja Surfowanie incognito blokuje wszelkie narzędzia śledzące, za pomocą których firmy śledzą naszą aktywność w internecie. W efekcie będą one wiedzieć mniej na Twój temat i nie będą Ci przeszkadzać (czy kusić Cię) reklamami spersonalizowanymi.

Kaspersky Password Manager zadba o hasła

Im więcej serwisów internetowych używamy, tym więcej mamy loginów i haseł, co nie tylko rodzi trudności z zapamiętaniem informacji związanych z kontami, ale także sprawia, że ich zapominamy i borykamy się z procesem zresetowania.

Wielu użytkowników próbuje poradzić sobie z problemem zbyt wielu haseł, używając wszędzie tego samego. W praktyce takie podejście często prowadzi do wielu nieprzyjemnych konsekwencji: gdy jedno konto zostanie zhakowane, atakujący uzyskają dostęp do całej reszty.

Nie ryzykuj: Kaspersky Password Manager zapamięta wszystkie Twoje hasła za Ciebie. Ponadto nasze rozwiązanie podpowie Ci, które hasła nie są wystarczająco mocne, a także zasugeruje dla nich zamienniki.

Informacje ze świata bezpieczeństwa: lepiej zapobiegać niż leczyć

Czasami błędy w zabezpieczeniach strony internetowej lub aplikacji doprowadzają do wycieków i nie mamy na to wpływu. Prawdą jest jednak, że nawet po takim incydencie hasło do zhakowanego konta można zmienić — a nawet trzeba. Im szybciej to zrobisz, tym lepiej.

Z reguły gdy informacja o wycieku staje się jawna, opisuje go wiele mediów. Niestety nieustanne monitorowanie tysięcy publikacji związanych z takimi wydarzeniami jest niemal niemożliwe.

Na szczęście same serwisy informują właścicieli kont o włamaniach. Trzeba więc pamiętać, aby sprawdzać folder ze spamem w swojej elektronicznej skrzynce, a także dbać o to, aby zawsze było w niej miejsce na nowe wiadomości — zapchana skrzynka pocztowa może zadziałać na Twoją  niekorzyść i taka wiadomość może do Ciebie nie trafić na czas.

Tryb gracza chroni i zapewnia płynną rozgrywkę

Jeśli chodzi o granie, wydajność — czyli szybkość i niezawodność — mają znaczenie krytyczne. Ponadto cyberprzestępcy mocno interesują się wykorzystywaniem gier. Tak czy inaczej, gracze potrzebują specyficznej ochrony.

Z tego względu nasze rozwiązania oferują Tryb gracza, który chroni dane bez wpływu na rozgrywkę. Ostatnio jeden z graczy ustanowił nowy rekord świata za najszybsze ukończenie gry Doom Eternal, z rozwiązaniem Kaspersky Internet Security działającym w tle. Dzięki tej funkcji wpływ naszego antywirusa na wydajność sprzętu był tak niewielki, że gracz przeszedł całą grę w zaledwie godzinę.

Kaspersky Safe Kids zadba o bezpieczeństwo dzieci

Podobnie jak dorośli, w tym roku dzieci spędzają znacznie więcej czasu w internecie. Używają go do nauki, komunikowania się z innymi, a także do rozrywki. Śledzenie ich aktywności przez całą dobę jest niemożliwe; w końcu rodzice mają też swoje sprawy. Jeśli dzieci będą pozostawione całkowicie bez nadzoru, nigdy nie będziesz wiedzieć, w co się pakują lub z kim się spotykają.

Rozwiązanie Kaspersky Safe Kids chroni dzieci przed niewłaściwymi treściami, a także ostrzega dorosłych o próbach uzyskania dostępu do treści dla dorosłych. Zaktualizowana wersja rozwiązania Kaspersky Safe Kids zawiera teraz funkcję Bezpieczne wyszukiwanie w serwisie YouTube, która filtruje wątpliwe zapytania na jednej z najpopularniejszych stron z materiałami wideo.

Rozwiązania marki Kaspersky nie wymagają od Ciebie wiele

Jak widzisz, skonfigurowanie Cyfrowej strefy komfortu jest nie tylko proste, ale przydatne. Aby korzystanie z komputera było jeszcze łatwiejsze, do najnowszych wersji naszych flagowych rozwiązań zabezpieczających dodaliśmy dwie szczególnie przydatne aplikacje, Kaspersky Password Manager i Kaspersky Secure Connection.

Najnowsze wersje naszych produktów pobierzesz tu:

Porady