Pięć porad dla użytkowników serwisu Netflix

Dzięki kilku przydatnym narzędziom oglądanie filmów na Netfliksie jest jeszcze łatwiejsze i bezpieczniejsze.

Dzięki swojej obszernej bibliotece treści, zawierającej między innymi oryginalne programy, przystępnej cenie i brakowi reklam Netflix jest jednym z najpopularniejszych serwisów na świecie. Jednak nic nie jest idealne: poruszanie się po bibliotece Netfliksa może być kłopotliwe. Filmy czasami po prostu znikają, a w wielu krajach pewne treści nie są dostępne wcale. Jednak kwestie te można obejść. Zobacz, jak poradzić sobie z najpopularniejszymi bolączkami użytkowników tej platformy.

Jak znaleźć ukryte kategorie

Netflix umożliwia wyszukiwanie poprzez różne parametry: tytuł, obsada, rodzaj itp. Poszukiwanie po tytule filmu czy nazwiskach aktorów nie jest trudne; jeśli jednak chcesz znaleźć określony gatunek filmu, może przerazić Cię liczba kategorii i podkategorii. Na przykład dziedzina fantastyki naukowej i fantazji są podzielone na dziesięć podgrup. Bywa, że to, co musisz wpisać w pole wyszukiwania, aby znaleźć konkretny film, nie jest takie oczywiste.

Aby rozwiązać problem poszukiwania według rodzaju, miłośnicy filmów przygotowali listę kodów kategorii Netflix. Kody te są umieszczane w adresach internetowych, które prowadzą do zbiorów filmów z odpowiednich gatunków i podgatunków. Aby otworzyć konkretny zbiór, wystarczy w pasku wyszukiwania przeglądarki wpisać http://www.netflix.com/browse/genre/####, zastępując #### kodem kategorii. Listę kategorii znajdziesz tutaj.

Jak zrobić imprezę filmową online

Aktualnie ze względu na pandemię COVID-19 i związane z nią ograniczenia zapraszanie znajomych na seans filmowy może nie być możliwe, a nie wszyscy lubią samotne oglądać filmy. Oczywiście można skrzyknąć się przez serwis Zoom i próbować oglądać w ten sposób. Jednak najprawdopodobniej każdy będzie oglądać film we innym tempie ze względu na wolniejsze łącze oraz pauzowanie w różnych momentach, co utrudnia interakcję.

Problem synchronizacji zdalnej był na tyle odczuwalny, że grupa entuzjastów utworzyła Teleparty — darmową wtyczkę do przeglądarki Google Chrome. Dzięki niej znajomi mogą oglądać ich ulubione filmy i programy telewizyjne nie tylko w serwisie Netflix, ale także dostępne na Disney+, Hulu czy HBO, tak jakby znajdowali się w tym samym pokoju — a przy okazji mogą rozmawiać poprzez czat.

Jedynym problemem teleimprezy jest to, że wszyscy uczestnicy nie mogą korzystać z jednego konta, jak to bywa podczas spotkań osobistych. W przypadku sesji zdalnych konto każda osoby musi przesyłać materiał strumieniowo z tą samą szybkością. To jedyne wyzwanie. Wystarczy wybrać film, otworzyć wtyczkę, użyć jej do wygenerowania łącza, wysłać je znajomym i można zacząć seans.

Jak otrzymywać trafne rekomendacje

Doświadczeni użytkownicy serwisu Netflix wiedzą, że serwis umożliwia tworzenie kilku profili w obrębie jednego konta, na przykład dla członków rodziny. Funkcja ta może okazać się przydatna dla ludzi, którzy chcą korzystać z systemu rekomendacji.

Serwis poznaje Twoje preferencje na podstawie historii oglądania, polubień i innych interakcji w interfejsie. Jeśli Twój gust jest prosty i przewidywalny, funkcja działa bez zarzutu. A co, jeśli masz różne humory, na przykład związane z pogodą lub układem gwiazd na niebie?

Na przykład w słoneczne popołudnie lubisz oglądać komiksy lub filmy o zwierzętach, a podczas sztormu wolisz filmy grozy lub thrillery psychologiczne. Nie mają dodatkowych informacji ani dostępu do Twojego nastroju, Netflix może tylko strzelać.

Korzystając z profili, pomożesz serwisowi w poznaniu swoich zainteresowań. Utwórz kilka sztuk i używaj ich jako list odtwarzania: możesz je nazwać np. „Oglądanie ze znajomymi”, „Rozrywka”, „Wzruszające”. Co ważne, możesz ustawić oddzielny profil dla filmów, które chcesz zachować jako prywatne, i otwierać je tylko wtedy, gdy nikogo z Tobą nie ma.

Gdzie znaleźć informacje, co wkrótce będzie dostępne

Netflix informuje o pojawieniu się nowości lub planowanym zdjęciu czegoś z platformy, ale nie zawsze łatwo te zapowiedzi znaleźć. Dlatego grupa fanów utworzyła stronę zatytułowaną What’s On Netflix. Informacje związane z Netfliksem są zorganizowane w przyjemny dla oka sposób, a użytkownicy mogą za pomocą zaledwie kilku kliknięć dowiedzieć się, co nowego, co będzie dostępne wkrótce, a także co zniknie. Mimo że strona została założona w Stanach Zjednoczonych, publikuje ona aktualne informacje również dla pozostałych regionów.

Jak uzyskać dostęp do treści z dowolnego miejsca na świecie

Inny problem związany z serwisem Netflix stanowią treści powiązane z lokalizacją. Chcesz coś obejrzeć, będąc na wakacjach? Możesz się rozczarować. Chcesz poprawić swój język dzięki filmom? Możesz nie mieć takiej okazji.

Na szczęście istnieje łatwe rozwiązanie tego problemu: najnowsza wersja Kaspersky VPN Secure Connection. VPN przepuszcza dane przez kanał szyfrowany za pośrednictwem jednego z setek serwerów przekazywania zlokalizowanych na całym świecie, dzięki czemu katalogi Netfliksa ze Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii są dostępne w każdym zakątku świata. Jeśli jeden serwer przekazywania nagle stanie się niedostępny, zawsze możesz przełączyć się na inny.

Nawiasem mówiąc, Kaspersky VPN Secure Connection eliminuje jeszcze jeden problem z oglądaniem w internecie. Niektórzy dostawcy internetu monitorują strumieniowanie filmów z Netfliksa i spowalniają je, wymuszając na serwisie obniżenie szybkości transmisji, co zmniejsza jakość obrazu. W ten sposób dostawca internetu oszczędza przepustowość — kosztem Twojego komfortu oglądania. Rozwiązanie Kaspersky VPN Secure Connection szyfruje dane, dzięki czemu dostawca internetu nie może zidentyfikować strumieniowania filmu, a przez to udostępnia taką szybkość i jakość obrazu, za jaką płacisz.

Dlaczego warto wybrać Kaspersky VPN Secure Connection?

Rozwiązanie Kaspersky VPN Secure Connection jest bardzo łatwe w użyciu. Nowy, intuicyjny interfejs informuje użytkownika o statusie połączenia, a przy tym nie rozprasza go niepotrzebnie. Co więcej, w przeciwieństwie do wielu podobnych serwisów Kaspersky VPN Secure Connection zapewnia stabilne połączenie i fantastyczną szybkość — dzięki najnowocześniejszej infrastrukturze z Hotspot Shield.

Ponadto Kaspersky VPN Secure Connection może służyć nie tylko do oglądania serwisu Netflix z dowolnego miejsca na świecie. Jego głównym celem jest ochrona danych użytkowników. Z tego względu ani rozwiązanie, ani żadne serwery, z którymi się łączy, nie przechowują historii odwiedzonych stron, wyszukiwania czy innych działań. Z drugiej strony cały ruch jest szyfrowany za pomocą niezawodnego algorytmu AES-256, dzięki czemu osoby postronne nie mogą przechwycić przesyłanych informacji ani określić Twojego prawdziwego adresu IP.

W ten sposób rozwiązanie dba o Twoje bezpieczeństwo zarówno w domu, jak i podczas korzystania z publicznych sieci Wi-Fi, pozwalając Ci cieszyć się ulubionymi filmami.

Powodzenia!

Porady