Kaspersky Secure Connection: większa szybkość połączenia i więcej funkcji

Dzięki nowym funkcjom rozwiązanie Kaspersky Secure Connection robi teraz jeszcze więcej, aby chronić Twoją aktywność w internecie.

Miliony ludzi na całym świecie już korzystają z aplikacji VPN (a jeśli jeszcze do nich nie należysz, nadszedł czas, aby to zmienić). Niektórzy w ten sposób chronią przesyłane dane, inni chcą ukryć swój adres IP lub wirtualnie zmienić lokalizację, aby na przykład oglądać filmy i programy telewizyjne, które nie są dostępne w ich kraju. Każda z tych funkcji jest ważna, a my nieustannie pracujemy nad tym, aby Kaspersky Secure Connection obsługiwał je bez zarzutu. Dziś omawiamy najnowsze aktualizacje naszej aplikacji.

Większy wybór, większa prędkość

Jednym z najważniejszych parametrów połączenia VPN jest szybkość. Jeśli chodzi o szybkość transferu danych, Kaspersky Secure Connection jest liderem na rynku, co potwierdzają niezależne raporty. Nasze rozwiązanie szczególnie dobrze radzi sobie z przesyłaniem strumieniowym wideo, pobieraniem plików i łączeniem się z serwerami gier.

Zwykle im bliżej serwera, tym szybsze połączenie. Dlatego stale rozbudowujemy naszą sieć serwerów – i mamy w tym doskonałe osiągnięcia. Na przykład tylko w ubiegłym roku rozszerzyliśmy liczbę naszych serwerów do 2000, a dzięki serwerom w 55 krajach każdy użytkownik na pewno znajdzie superszybkie połączenie.

Co więcej, aby osiągnąć maksymalną prędkość, nie trzeba wybierać serwera ręcznie z listy opcji – płatna wersja aplikacji automatycznie określa, który oferuje najlepszą prędkość, i łączy się z nim. Jeśli automatyczny wybór Ci nie odpowiada, możesz połączyć się z innym punktem, wybierając kraj, a nawet konkretne miasto.

Treści z dowolnego kraju są zawsze dostępne

Jeśli subskrybujesz na przykład usługę Netflix, ale Twoje ulubione programy telewizyjne nie są dostępne w Twoim kraju, dzięki Kaspersky Secure Connection możesz je oglądać bez problemu. W tym celu musisz tylko połączyć się z odpowiednim serwerem.

Nasze rozwiązanie pozwala wybrać nie tylko kraje, ale także platformy streamingowe. Oprócz wspomnianego Netfliksa możesz mieć dostęp do treści w takich serwisach jak Amazon Prime Video, HBO Max, Hulu, Disney+ i BBC iPlayer dostępnych oficjalnie na przykład w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Niemczech lub Japonii.

Nowe funkcje, które zapewnią Ci bezpieczeństwo

Jak wiadomo, Twoje bezpieczeństwo pozostaje naszym najwyższym priorytetem. Aby zapewnić Ci ochronę przez cały czas, Kaspersky Secure Connection aktywuje się automatycznie, gdy łączysz się z sieciami publicznymi lub uruchamiasz określone programy, takie jak aplikacje bankowe. Rozwiązanie stosuje szyfrowanie AES-256 na całym ruchu, zapobiegając w ten sposób przechwyceniu danych.

A kiedy piszemy „cały ruch”, mamy na myśli każdy bajt danych: funkcja Kill Switch blokuje transmisję danych do momentu ustanowienia bezpiecznego połączenia i zapobiega wszelkim próbom przechwycenia ich w każdej sytuacji — na przykład gdy łączysz się z hotspotem, urządzenie przechodzi do trybu online, ale kanał transmisji danych nie jest jeszcze bezpieczny.

Uzupełniliśmy Kaspersky Secure Connection o możliwość skonfigurowania bezpiecznego połączenia nie tylko bezpośrednio na telefonie lub laptopie, ale także na routerze, przy użyciu wbudowanego klienta OpenVPN. W takich przypadkach rozwiązanie automatycznie chroni ruch wysyłany ze wszystkich urządzeń w sieci, co oznacza, że nie trzeba konfigurować usługi dla każdego z nich z osobna. Oznacza to również, że bezpieczne połączenie będzie działać na Twoim inteligentnym telewizorze, umożliwiając oglądanie treści dostępnych tylko w innych krajach.

Teraz możesz także korzystać z naszego bezpiecznego połączenia na dowolnym urządzeniu obsługującym klienta OpenVPN, na przykład komputerze z systemem Linux i Chromebooku — jednak oprócz inteligentnych telewizorów z Android TV lub Fire TV.

Zaufanie i prywatność

Jeśli chodzi o prywatność, zaufanie do twórców rozwiązania bezpieczeństwa, z którego korzystasz, jest kluczowe. Jakie informacje o Tobie zbierają programiści? Jak ich używają? Jeśli firma nie jest gotowa odpowiedzieć na te pytania, zastanów się dwa razy, zanim oddasz swoje bezpieczeństwo w jej ręce.

Firma Kaspersky działa na rynku bezpieczeństwa informacji od prawie 25 lat. Zachowujemy maksymalną przejrzystość operacyjną i nie gromadzimy zbędnych danych. W szczególności Kaspersky Secure Connection nie przechowuje Twojego adresu IP poza sesją, nigdy nie rejestruje Twojej aktywności w internecie ani nie przechowuje Twojego imienia i nazwiska oraz adresu e-mail.

Nasz najnowszy raport na temat przetwarzania danych szczegółowo opisuje, w jaki sposób i co gromadzimy, przechowujemy i przetwarzamy, a ponadto — zgodnie z najwyższymi standardami bezpieczeństwa — niezawodnie chronimy wszystkie otrzymywane przez nas informacje związane z użytkownikiem.

Zaufanie milionów użytkowników na całym świecie jest dla nas bardzo ważne, a ich opinie pomagają nam dalej rozwijać nasze aplikacje. Takie podejście przynosi owoce: Kaspersky Secure Connection ma oceny 4,5 na 5 w sklepie Google Play i 4,7 na 5 w sklepie App Store, co potwierdzają tysiące opinii. Recenzje dostępne w specjalistycznych publikacjach potwierdzają również doskonałą jakość ochrony zapewniają przez nasze rozwiązania, jak również otwartość naszej polityki przetwarzania danych.

Ochrona na każdą kieszeń

Zmiana jest dobra, ale istotne znaczenie ma także stabilność. Dlatego nie wszystko zmieliliśmy: tak jak poprzednio Kaspersky Secure Connection kosztuje mniej niż większość podobnych rozwiązań w tej klasie.

Dostępna jest również całkowicie darmowa wersja naszego rozwiązania. Wprawdzie chroni ona ograniczony ruch dzienny i brakuje jej zaawansowanych funkcji, takich jak możliwość wyboru serwera czy funkcja Kill Switch, ale nadal świetnie chroni połączenie z internetem.

Porady