Kaspersky Lab: Numer 1 w kwestii ochrony

Znów nastał ten czas, gdy kupujemy nowe komputery – dla siebie, dla najbliższych i do firm. Wiadomo, że każdy chce zadbać o sprzęt, na który wydał mnóstwo pieniędzy i dlatego

Znów nastał ten czas, gdy kupujemy nowe komputery – dla siebie, dla najbliższych i do firm. Wiadomo, że każdy chce zadbać o sprzęt, na który wydał mnóstwo pieniędzy i dlatego użytkownicy szukają najlepszych rozwiązań antywirusowych dostępnych na rynku. Cóż, możecie przestać szukać.

Test przeprowadzony przez niezależne laboratorium AV-TEST wykazał, że Kaspersky Internet Security 2014 oraz Kaspersky Endpoint Security for Business to najlepsze produkty bezpieczeństwa dla użytkowników domowych i korporacyjnych. Test był prowadzony w okresie październik-listopad 2013. Badania wykazały, że produkty Kaspersky Lab demonstrują najwyższej klasy ochronę bez kompromisów, jeżeli chodzi o wydajność komputera.

„Twórcy oprogramowania bezpieczeństwa często muszą dokonywać wyboru między jakością ochrony a wydajnością maszyny”, powiedział Nikita Szwecow, wicedyrektor ds. technicznych w Kaspersky Lab. „Jednak, w naszych produktach udało nam się połączyć te dwie cechy, nawet w przypadku tak starych systemów operacyjnych jak Windows XP. Potwierdzają to wyniki najnowszych testów AV-TEST”.

Analiza przeprowadzona przez AV-TEST obejmowała ponad 20 000 szkodliwych programów, łącznie ze 135 ręcznie wybranymi zagrożeniami, które są obecnie najbardziej niebezpieczne. Analitycy wybrali te szkodniki z uwzględnieniem faktu, że nie są one szeroko rozpowszechnione, zatem lepiej pokazują realne możliwości produktów bezpieczeństwa. Wszystkie testy zostały przeprowadzone na komputerach działających pod kontrolą 32-bitowej wersji systemu Windows XP SP3.

Kaspersky Internet Security 2014 okazał się najlepszym rozwiązaniem dla użytkowników domowych i jako jedyny z 25 uczestników testu zdobył maksymalny wynik – 18 punktów. Kaspersky Internet Security wykrył wszystkie przygotowane przez ekspertów próbki szkodliwego oprogramowania bez wygenerowania ani jednego fałszywego alarmu i negatywnego wpływu na wydajność komputera.

Z kolei Kaspersky Endpoint Security for Business pokonał konkurencję w teście rozwiązań dla biznesu, uzyskując 17,5 na 18 możliwych punktów. Produkt zdobył najwyższe noty w testach zaprojektowanych w celu zbadania możliwości wykrywania cyberataków.

To nie pierwszy raz, gdy produkty Kaspersky Lab uzyskują najlepsze wyniki w niezależnych testach. Kaspersky Internet Security został wcześniej uznany za najlepsze rozwiązanie dla użytkowników domowych przez Dennis Technology Labs po intensywnym teście prowadzonym w okresie lipiec-wrzesień 2013. Z kolei w sierpniu 2013, SC Magazine przyznał produktowi Kaspersky Endpoint Security for Business wyróżnienie „Best Buy”.

Porady