Zaktualizowano 26 października 2021 r.
Ta strona jest nieaktualna. Aktualne informacje na ten temat znajdziesz w tych postach:
Jeśli chodzi o ochronę antywirusową, każdy woli takie rozwiązania, które działają od razu po zakupie, czyli nie trzeba ich zbytnio konfigurować, a o ich istnieniu przypomina dopiero wygasająca licencja. Równocześnie zapewniają ochronę na najwyższym poziomie. My także podzielamy to zdanie i oczekiwania, dlatego nasze produkty zapewniają optymalną równowagę pomiędzy wolnością użytkownika a silną ochroną.
Niemniej jednak może się zdarzyć, że Twojej opinii na temat aplikacji czy strony nie podziela antywirus. Według Ciebie mogą one być bezpieczne, lecz program zabezpieczający nie zgadza się z Tobą i blokuje ją lub wyświetla ostrzeżenie.
Jeśli masz absolutną pewność, że łącze czy program nie stwarzają zagrożenia, ale nie masz poparcia ze strony programu antywirusowego, możesz dodać ją do listy wykluczeń. W takim przypadku antywirus nie będzie Cię już niepokoił w tej sprawie. Pamiętaj, że zmuszając antywirusa do ignorowania potencjalnego niebezpieczeństwa, narażasz komputer na infekcję. Oryginalne aplikacje czy strony także mogą paść ofiarą hakerów.
Jeśli nadal chcesz to zrobić, pomogą Ci poniższe instrukcje.
Jak dodać aplikację do wyjątków w Kaspersky Internet Security
- Otwórz ustawienia Kaspersky Internet Security i wybierz Dodatkowe –> Zagrożenia i wykluczenia.
- Wybierz opcję Zarządzaj wykluczeniami lub Określ zaufane aplikacje.
Wybierz plik lub aplikację, którą chcesz wyłączyć z zakresu skanowania Kaspersky Internet Security. Opcjonalnie możesz także określić komponent ochrony, który nie będzie skanował aplikacji. Szczegółowe informacje związane z definiowaniem wykluczeń w Kaspersky Internet Security znajdziesz w Bazie wiedzy.
Jak wykluczyć łącze z zakresu skanowania w Kaspersky Internet Security
- Otwórz ustawienia w Kaspersky Internet Security i wybierz Ochrona –> Ochrona WWW.
- W oknie ustawień Ochrona WWW wybierz opcję Ustawienia zaawansowane.
- Kliknij Konfiguruj zaufane strony internetowe i określ łącza, których nie będzie sprawdzał program Kaspersky Internet Security.
Jeśli chcesz poznać szczegóły, w jaki sposób Kaspersky Internet Security sprawdza strony internetowe pod kątem zagrożeń, przeczytaj nasz artykuł w Bazie wiedzy na ten temat.
W żadnym wypadku nie wyłączaj antywirusa, gdy zabrania on otwieranie aplikacji czy odwiedzenia strony. Jeśli masz pewność, że są one bezpieczne, wystarczy dodać je do listy wyjątków. Jeśli jednak nie masz takie pewności, lepiej zrezygnuj z tej aplikacji lub strony. Niezależne testy potwierdzają, że Kaspersky Internet Security posiada bardzo niski współczynnik fałszywych alarmów, dlatego warto liczyć się z jego opinią.
Zaktualizowano 26 października 2021 r.
Ta strona jest nieaktualna. Aktualne informacje na ten temat znajdziesz w tych postach: