Jak otworzyć zablokowaną stronę internetową

Jeśli Twój program antywirusowy uniemożliwia Ci odwiedzenie jakiejś strony internetowej, nie wyłączaj go, lecz utwórz wykluczenie.

Jeśli masz pewność, że strona ta jest bezpieczna, a mimo to aplikacja antywirusowa ją blokuje, możesz rozwiązać problem samodzielnie, nie wyłączając ochrony. Podpowiadamy, jak tego dokonać w przypadku Kaspersky Internet Security i Kaspersky Total Security.

Jeśli zablokowany zostanie odnośnik

Jeśli na ekranie zobaczysz komunikat „Odmowa dostępu”, przede wszystkim zastanów się, kiedy i jak będziesz korzystać z danej witryny. Jeśli nie planujesz odwiedzać jej ponownie, prościej (i bezpieczniej) jest zezwolić na dostęp tylko raz.

Możesz to zrobić bezpośrednio w przeglądarce, nawet nie zmieniając jej ustawień. Narzędzie antywirusowe nie zapamięta Twojego wyboru i ostrzeże Cię ponownie przy następnej wizycie na stronie.

  • Na stronie z ostrzeżeniem kliknij przycisk Pokaż szczegóły. W ten sposób dowiesz się, dlaczego program antywirusowy oznaczył witrynę i kiedy została ona dodana do listy zablokowanych.
  • Jeśli chcesz kontynuować, kliknij przycisk Chcę kontynuować.

Dodawanie jednorazowego wykluczenia

Jeśli planujesz często odwiedzać tę stronę, możesz dodać ją do listy wykluczeń.

Jak utworzyć listę wykluczeń w Kaspersky Internet Security?

Nasze rozwiązania bezpieczeństwa skanują strony internetowe i witryny w celu oceny ich bezpieczeństwa. Jeśli chcesz mieć stały dostęp do witryny, którą aplikacja antywirusowa uważa za niebezpieczną, możesz dodać ją do listy wykluczeń, aby trwale usunąć ją ze skanowania (lub do czasu, aż zmienisz zdanie).

  • W ustawieniach Kaspersky Internet Security wybierz opcję Ochrona, a następnie Ochrona WWW.

Konfiguracja Kaspersky Internet Security

  • Kliknij Ustawienia zaawansowane.

Ustawienia Ochrony WWW w Kaspersky Internet Security

  • Przewiń w dół i kliknij opcję Zaufane adresy internetowe.

Lista zaawansowanych ustawień Ochrony WWW w Kaspersky Internet Security

  • Kliknij przycisk Dodaj, aby dodać adres URL do listy wykluczeń. W tym oknie możesz także zarządzać, edytować i — w razie konieczności — usuwać wykluczenia.

Okno dodawania wykluczenia

  • Wprowadź adres URL witryny, która ma zostać wykluczona ze skanowania w poszukiwaniu zagrożeń.

Dodawanie zaufanego adresu URL

  • Zapisz zmiany.
  • Upewnij się, że obok pozycji Nie skanuj ruchu sieciowego z zaufanych adresów internetowych znajduje się znacznik wyboru.

Wyłączanie skanowania ruchu

Ustawienia zaawansowane

Bardziej szczegółowe informacje na temat ustawień ochrony WWW, w tym sposobu tworzenia listy wykluczeń w Kaspersky Internet Security, można znaleźć w naszej Bazie wiedzy.

Podsumowanie

Pamiętaj, że nawet popularne strony internetowe mogą zostać zhakowane, a w efekcie zawarte w nich dane mogą wyciec. Z drugiej strony cyberprzestępcy czasami ukrywają szkodliwe strony jako legalne zasoby internetowe. Bezpieczne przeglądanie internetu polega na zachowaniu czujności i nie ignorowaniu sporadycznych ostrzeżeń związanych z bezpieczeństwem. Gdy narzędzie antywirusowe zasygnalizuje zagrożenie, lepiej zrezygnuj z odwiedzenia danego zasobu. Jeśli jednak naprawdę musisz skorzystać z jakiejś strony, która może być niebezpieczna, zminimalizuj ryzyko — nie wyłączaj ochrony, ale dodaj witrynę do wykluczeń.

Porady