Gdzie jest moje dziecko? Rozwiązanie dla zmartwionych rodziców

Jeśli martwisz się, gdy Twoje dziecko zbyt długo spędza czas z przyjaciółmi, lub obawiasz się, że może opuszczać zajęcia, skorzystaj z Kaspersky Safe Kids.

Ani się obejrzysz, a dziecko z przedszkolaka stanie się uczniem. Z coraz większą wolnością młodego człowieka wiąże się między innymi coraz mniejsza wiedza związana z miejscami, w których przebywa. Na przykład możesz nawet nie wiedzieć, że dziecko nie uczestniczy w zajęciach szkolnych.

Nawet jeśli masz pewność co do jednych kwestii, istnieje wiele innych sytuacji, które trudno przewidzieć. Pozostawione z własnymi urządzeniami dzieci mogą zadawać się z niewłaściwymi osobami, przebywać na niebezpiecznych terenach przemysłowych lub zwyczajnie się zgubić.

Jak mieć dostęp do miejsca pobytu swojego dziecka

Obawiając się o bezpieczeństwo swoich dzieci, niektórzy rodzice zabraniają im spotykania się z przyjaciółmi i chodzenia do szkoły, dopóki nie będą wystarczająco dorosłe. Ograniczanie wolności rzadko jest najlepszym rozwiązaniem i z pewnością nie przyczynia się do osiągnięcia maksymalnego poziomu bezpieczeństwa ani w świecie rzeczywistym, ani w wirtualnym. Eksperci zauważają, że nadmierna opiekuńczość może zaszkodzić samoocenie i reputacji dziecka wśród rówieśników, nie wspominając już o tym, że może ono mieć trudności z niezależnością w dorosłym wieku.

Na szczęście mamy już nowoczesne rozwiązania tego problemu. W dzisiejszych czasach nietrudno jest mieć bieżące informacje związane z pobytem dziecka, bez ingerowania w jego życie. Co ważne, nie wymaga to całkowitego nadzoru nad pociechą.

Na przykład nasza aplikacja do kontroli rodzicielskiej, Kaspersky Safe Kids, ma funkcję geofencingu, czyli wyznaczania wirtualnych granic (Monitorowanie lokalizacji). Opiekun może określić, gdzie dziecko powinno być o określonych porach dnia. Jeśli opuści ono obszar (na przykład nie pójdzie do szkoły lub uda się do parku późnym wieczorem), aplikacja natychmiast wysyła do rodzica powiadomienie.

Jak skonfigurować wirtualne granice w Kaspersky Safe Kids

Aby skorzystać z funkcji geofencingu, należy najpierw aktywować dostęp Kaspersky Safe Kids do danych geolokalizacyjnych w telefonie dziecka. Dzięki temu aplikacja może określić, gdzie jest dziecko. Następnie należy włączyć monitorowanie lokalizacji dziecka na własnym urządzeniu. Możesz to zrobić na swoim koncie My Kaspersky.

 • Zaloguj się na swoje konto i przejdź do karty Dzieci.
 • Wybierz profil dziecka i kliknij przycisk Włącz.
 • Zostanie otwarta karta Ustawienia w sekcji Gdzie jest moje dziecko?
 • Przesuń suwak, aby włączyć monitorowanie lokalizacji.
 • Kliknij przycisk Zapisz, który pojawi się na dole strony.

Monitorowanie lokalizacji możesz również włączyć w aplikacji mobilnej przeznaczonej dla rodziców:

 • Otwórz profil dziecka.
 • Dotknij opcji Włącz monitorowanie lokalizacji.
 • Włącz monitorowanie lokalizacji.

Teraz możesz śledzić lokalizację dziecka. Aby otrzymywać powiadomienia, gdy opuści ono bezpieczny obszar, określ, w jakich granicach może ono przebywać w konkretnych godzinach, na przykład na terenie szkoły lub na osiedlu. Aby to zrobić, przejdź do portalu My Kaspersky:

 • Otwórz Gdzie jest moje dziecko? i kliknij przycisk  Dodaj dozwolony obszar.
 • Wskaż bezpieczny obszar na mapie.
 • Ustaw czas, kiedy dziecko powinno przebywać we wskazanym obszarze.

W aplikacji mobilnej:

 • Otwórz kartę Ustawienia.
 • Wybierz pozycję Ustawienia lokalizacji.
 • Naciśnij pozycję Dodaj dozwolony obszar.
 • Ustaw bezpieczny obszar i ograniczenie czasowe.

Teraz Kaspersky Safe Kids powiadomi Cię, jeśli używany przez dziecko smartfon znajdzie się poza wybranym obszarem w określonym czasie. Aplikacja ostrzega również, jeśli bateria urządzenia jest na wyczerpaniu, oszczędzając Ci niepotrzebnych zmartwień, jeśli nieoczekiwanie przejdzie w tryb offline.

Inne funkcje Kaspersky Safe Kids

Nasza aplikacja do kontroli rodzicielskiej ma również wiele innych przydatnych funkcji. Na przykład niedawno pisaliśmy o tym, w jaki sposób Kaspersky Safe Kids może pomóc chronić dzieci przed uzależnieniem od telefonu. Pozwala również kontrolować, które strony internetowe dziecko może odwiedzać. W innych postach znajdziesz więcej informacji na temat tych i innych przydatnych funkcji.

Porady