Straciłem kod aktywacyjny. Co powinienem zrobić?

Nasi specjaliści z działu pomocy technicznej odpowiadają na wiele pytań dotyczących metod odzyskiwania kodu aktywacyjnego. Przygotowaliśmy krótki poradnik, który pozwoli wam zaznajomić się z tym tematem. W przypadku wersji pudełkowych

Nasi specjaliści z działu pomocy technicznej odpowiadają na wiele pytań dotyczących metod odzyskiwania kodu aktywacyjnego. Przygotowaliśmy krótki poradnik, który pozwoli wam zaznajomić się z tym tematem.

56_lost_activation_

W przypadku wersji pudełkowych produktów Kaspersky Lab kod aktywacyjny jest wydrukowany na pierwszej stronie poradnika „Szybki start”. Niestety, wielu użytkowników gubi ten dokument. Jeżeli użytkownik dokonuje zakupu wersji elektronicznej, kod aktywacyjny jest wysłany w wiadomości e-mail. Także w tym przypadku wielu użytkowników zapomina o zachowaniu e-maila z kodem aktywacyjnym.

Zgodnie z warunkami umowy licencyjnej: „Aby sprawdzić legalność użytkowania Oprogramowania, Posiadacz praw zastrzega sobie prawo do korzystania ze środków służących sprawdzeniu, czy Użytkownik posiada licencjonowaną kopię Oprogramowania”. Specjaliści z działu pomocy technicznej mogą poprosić o potwierdzenie legalności twojego produktu poprzez dostarczenie kopii dokumentu zawierającego kod. Jeżeli nie jesteś w stanie jej dostarczyć, specjaliści z Kaspersky Lab mogą wstrzymać świadczenie pomocy technicznej. Dlatego też powinieneś trzymać ten dokument (lub wiadomość e-mail) w bezpiecznym miejscu.

Użytkownicy często zadają nam pytanie: „Kupiłem oprogramowanie antywirusowe już kilka lat temu. Czy powinienem zachować pudełko aż do teraz?” Nie, nie musisz zachowywać pudełka. Wystarczy zachować dokument potwierdzający legalność najnowszej licencji kontynuacyjnej. A co należy zrobić w przypadku utraty kodu? Jeżeli przeinstalujesz nasze oprogramowanie, będziesz musiał ponownie podać kod aktywacyjny. Jeżeli nie dodałeś kodu aktywacyjnego do twojego konta w naszym serwisie my.kaspersky.com, będziesz musiał przypomnieć sobie, gdzie go przechowywałeś lub spróbować go odzyskać.

Jeżeli licencja została kupiona w sklepie internetowym, możesz łatwo poprosić, aby powtórnie wysłano potwierdzenie twojego zamówienia. Zalecamy zachowanie otrzymanego maila zawierającego kod do czasu wygaśnięcia licencji.

Jeżeli kupiłeś licencję na nośniku fizycznym (np. na płycie CD) i chcesz odzyskać kod aktywacyjny, możesz wysłać zapytanie do naszego działu pomocy technicznej (pomoc@kaspersky.pl) i załączyć zrzut ekranu okna z numerem licencji oraz kopię dowodu zakupu. Informację o tym, gdzie wyświetlany jest numer licencji, znajdziesz tutaj.

Jeżeli usunąłeś produkt firmy Kaspersky Lab i nie możesz znaleźć numeru licencji, ale posiadasz inny komputer, na którym znajduje się ten sam produkt aktywowany przy pomocy tego samego kodu aktywacyjnego, możesz wysłać zrzut ekranu okna z numerem twojej licencji wykonanym na tym komputerze. Numer licencji będzie taki sam.

Produkt firmy Kaspersky Lab może być preinstalowany na zakupionym komputerze lub zainstalowany przez serwisanta. Jeżeli posiadasz rachunek typu „standardowy pakiet oprogramowania”, dokument ten nie będzie stanowić potwierdzenia legalności oprogramowania. Sprzedawca jest zobowiązany do dostarczenia Ci dokumentu poświadczającego legalność oprogramowania, takiego jak karta aktywacyjna. Jeżeli nie posiadasz takiego dokumentu, skontaktuj się ze sprzedawcą.

 

Porady