Potrójny triumf produktów Kaspersky Lab w niezależnych testach

Produkty Kaspersky Lab ponownie zdominowały rankingi najlepszymi wynikami w niezależnych zestawieniach czołowych produktów bezpieczeństwa. W kwartalnych testach przeprowadzanych przez analityków z Dennis Technology Labs (październik 2013 – grudzień 2013), produkty 

Produkty Kaspersky Lab ponownie zdominowały rankingi najlepszymi wynikami w niezależnych zestawieniach czołowych produktów bezpieczeństwa. W kwartalnych testach przeprowadzanych przez analityków z Dennis Technology Labs (październik 2013 – grudzień 2013), produkty  Kaspersky Internet Security 2014, Kaspersky Endpoint Security for Business oraz Kaspersky Small Office Security osiągnęły najlepsze wyniki w każdej z poszczególnych kategorii. Przyznane punkty zapewniły im najwyższą ocenę przyznawaną przez Dennis Technology Labs – AAA.

Kaspersky Internet Security 2014 zdobył 1030 punktów na 1048 możliwych – co stanowi najlepszy wynik spośród wszystkich dziewięciu konkurujących rozwiązań w kategorii produktów domowych. Rozwiązanie Kaspersky Lab skutecznie ochroniło wykorzystywany w teście system przed 99 ze 100 szkodliwych próbek i zdobyło maksymalną liczbę punktów (740) w scenariuszu „Legitimate Software Ratings”, za pomocą którego mierzony jest współczynnik fałszywych alarmów ochrony.

Z kolei Kaspersky Small Office Security i Kaspersky Endpoint Security for Business zostały zwycięzcami w teście rozwiązań bezpieczeństwa dla małych firm oraz dla korporacji. W obu przypadkach produkty firmy Kaspersky Lab wykryły 99 zagrożeń na 100, nie generując przy tym żadnego fałszywego alarmu. Rozwiązania te zdobyły 1029 punktów na 1048 możliwych i były jedynymi produktami, które uzyskały tak wysoki wynik.

„Tego rodzaju test, przeprowadzany w dłuższym okresie i wykorzystujący najnowsze próbki szkodliwego oprogramowania, daje najbardziej obiektywne spojrzenie na możliwości ochrony każdego produktu” – powiedział Oleg Iszanow, dyrektor ds. badań dotyczących zwalczania szkodliwego oprogramowania, Kaspersky Lab.

Produkty Kaspersky Lab nie po raz pierwszy uzyskały najlepsze wyniki w niezależnych testach. W grudniu 2013 roku Kaspersky Internet Security uzyskał najwyższe oceny pośród swoich konkurentów w testach wykrywalności szkodliwego oprogramowania, które zostały przeprowadzone przez niezależnych analityków bezpieczeństwa z AV-Comparatives. Z kolei w listopadzie analitycy z AV-TEST nazwali Kaspersky Endpoint Security for Business najlepszym rozwiązaniem dla korporacji dostępnym na rynku.

Porady