Porada tygodnia: Jak usunąć nachalne reklamy?

Reklamy towarzyszą nam wszędzie. W telewizji, metrze, na przydrożnych billboardach – nawet już nie zwracamy na nie uwagi. A co z banerami na stronach internetowych? One potrafią być naprawdę irytujące!

Reklamy towarzyszą nam wszędzie. W telewizji, metrze, na przydrożnych billboardach – nawet już nie zwracamy na nie uwagi. A co z banerami na stronach internetowych? One potrafią być naprawdę irytujące! Jeśli nie chcesz widzieć tych wyskakujących, migoczących, krzykliwych i często kompletnie bezużytecznych banerów, przedstawiamy sposób, dzięki któremu zapomnisz o nich na zawsze.

66_tip_annoying_ads_02

Kaspersky Internet Security zawiera specjalny dodatek, Blokowanie banerów, który usuwa banery zarówno ze stron WWW, jak i interfejsów aplikacji. Domyślnie moduł Blokowanie banerów jest wyłączony. Aby go włączyć, w oknie Ustawienia przejdź do zakładki Ochrona, wybierz Blokowanie banerów i zaznacz pole Włącz moduł Blokowanie banerów znajdujące się w prawej części okna.

66_tip_annoying_ads_03

Specjaliści z Kaspersky Lab utworzyli dla modułu Blokowanie banerów listę najczęściej występujących banerów (opcja Użyj podstawowej listy banerów), która jest dołączona do aplikacji.

Gdy na stronie internetowej znajdują się banery, które nie są blokowane, możesz je dodać ręcznie do listy, aby nie wyświetlały się w przyszłości. Możesz wprowadzić nazwę domeny (na przykład banner2.com) lub adres IP (na przykład 64.236.92.17).

Aby utworzyć listę blokowanych banerów, w oknie ustawień Blokowanie banerów, w sekcji Dodatkowe kliknij przycisk Ustawienia znajdujący się pod opcją Użyj listy blokowanych adresów internetowych. W otwartym oknie kliknij przycisk Dodaj i wprowadź nazwę domeny lub jej adres IP.

66_tip_annoying_ads_04

Przeczytaj o podobnej funkcji w Kaspersky PURE.

Porady