Porada tygodnia: Jak przyspieszyć uruchamianie chronionego komputera

Kaspersky Lab znajduje się wśród liderów na rynku producentów oprogramowania służącego do ochrony danych przed zagrożeniami komputerowymi. Mamy ogromne doświadczenie w walce z zagrożeniami i oferujemy szeroki wachlarz rozwiązań zarówno

Kaspersky Lab znajduje się wśród liderów na rynku producentów oprogramowania służącego do ochrony danych przed zagrożeniami komputerowymi. Mamy ogromne doświadczenie w walce z zagrożeniami i oferujemy szeroki wachlarz rozwiązań zarówno dla użytkowników domowych, jak i firm. Z tego powodu instalując, na przykład, Kaspersky PURE masz pewność, że twój komputer posiada najlepszą ochronę z możliwych.

59_tip_speed_protected_start_02

 

Pomimo to, zdarza się, że użytkownicy naszych rozwiązań narzekają, że produkt antywirusowy firmy Kaspersky Lab zmniejsza wydajność komputera, a w szczególności spowalnia uruchamianie aplikacji podczas startu komputera.

Tak naprawdę zainstalowane rozwiązanie antywirusowe nie spowalnia komputera, lecz robi to, co do niego należy – chroni komputer i skanuje aktywność aplikacji w systemie. Co więcej, gdy spojrzysz na niezależne testy, zobaczysz, że nasze produkty są jednymi z najszybszych dostępnych rozwiązań.

Ponadto, jak każdy program, Kaspersky PURE może zostać spersonalizowany, aby spełnić twoje potrzeby i wymagania.

W omawianym przypadku program zawiera specjalne funkcje odroczenia automatycznego uruchamiania aplikacji, co pozwala na załadowanie zasobów systemu operacyjnego podczas uruchamiania komputera.

Aby włączyć tę opcję, przejdź do zakładki Dodatkowe w oknie ustawień aplikacji. W lewej części okna wybierz Zgodność. W prawej części okna zaznacz pole Odrocz automatyczne uruchomienie aplikacji na czas ładowania systemu.

59_tip_speed_protected_start_03

Pomimo użyteczności tej funkcji, nie należy jej nadużywać. Pamiętaj, że po jej włączeniu Kaspersky PURE nie będzie skanował nawiązanych połączeń sieciowych, dopóki aplikacja nie zostanie uruchomiona. Z tego powodu szkodliwe akcje wykonywane po samym starcie systemu nie zostaną przechwycone i zablokowane.

Jeżeli używasz programu Kaspersky Internet Security 2013, znajdziesz w nim podobną funkcję. Tutaj możesz przeczytać, jak ją skonfigurować.

Porady