Porada tygodnia: Automatyczne skanowanie nośników USB

Jako doświadczony użytkownik internetu wiesz, jak zachować bezpieczeństwo online, unikając niebezpiecznych odsyłaczy, ograniczając aktywność online swoich dzieci, chroniąc poufne dane i dokonując szybkiej autoryzacji na stronie. Mimo to zagrożenia nadal

Jako doświadczony użytkownik internetu wiesz, jak zachować bezpieczeństwo online, unikając niebezpiecznych odsyłaczy, ograniczając aktywność online swoich dzieci, chroniąc poufne dane i dokonując szybkiej autoryzacji na stronie.

42_tip_usb_autoscanning_02

Mimo to zagrożenia nadal czyhają na ciebie – czasem nawet ze strony zaufanych źródeł, takich jak znajomi czy krewni. Ponieważ jesteśmy istotami społecznymi, komunikujemy się z innymi ludźmi i często wymieniamy się informacjami, przenosząc je za pośrednictwem nośników wymiennych, które również są podatne na infekcje. Zainfekowany nośnik wymienny może równie skutecznie zrujnować twój komputer i przechowywane na nim dane jak każdy wirus. Dlatego aby ochronić swój komputer przed tymi zagrożeniami, powinieneś włączyć opcję skanowania urządzeń wymiennych po podłączeniu ich do swojego sprzętu.

Aby skonfigurować w Kaspersky PURE automatyczne skanowanie urządzeń wymiennych po ich podłączeniu, kliknij Ustawienia w prawym górnym rogu i w sekcji Skanowanie wybierz Ogólne ustawienia.

42_tip_usb_autoscanning_04

Kliknij, aby powiększyć

W sekcji Skanowanie nośników wymiennych po ich podłączeniu wybierz odpowiednią opcję:

42_tip_usb_autoscanning_03

  • Nie skanuj. W tym przypadku aplikacja nie będzie skanowała nośników wymiennych po ich podłączeniu.
  • Pytaj o akcję. Po podłączeniu urządzenia wymiennego pojawi się okienko zawierające prośbę o wybranie akcji. Do wyboru jest jedna z następujących opcji: Szybkie skanowanie, Pełne skanowanie, Nie skanuj.
  • Pełne skanowanie. Kaspersky PURE przeskanuje podłączone urządzenie wymienne z zastosowaniem ustawień skanowania określonych dla opcji Pełne skanowanie.
  • Szybkie skanowanie. Kaspersky PURE przeskanuje podłączone urządzenie wymienne z zastosowaniem ustawień skanowania określonych dla opcji Szybkie skanowanie.

Na dole sekcji Skanowanie nośników wymiennych po ich podłączeniu możesz określić Maksymalny rozmiar napędu, który może zostać przeskanowany.

Porady