Pięć porad: Jak zabezpieczyć konto gry online

Gry wideo są z nami od dekad, a wraz z udoskonaleniami, na które pozwala twórcom nieustannie rozwijająca się technologia, zmienia się sposób, w jaki z nich korzystamy. To, co pierwotnie

Gry wideo są z nami od dekad, a wraz z udoskonaleniami, na które pozwala twórcom nieustannie rozwijająca się technologia, zmienia się sposób, w jaki z nich korzystamy. To, co pierwotnie zostało zaprojektowane jako narzędzie rozrywki dla pojedynczego gracza, stało się doświadczeniem masowym, w którym mogą uczestniczyć tysiące osób jednocześnie. A biorąc pod uwagę to, że gry online wymagają ciągłego połączenia z internetem, bardzo ważne jest, by odpowiednio zabezpieczyć swoje zasoby. Właśnie dlatego przygotowaliśmy dla was pięć porad, które ułatwią wam to zadanie.

5_tips_gamers_fb

1. Nie klikaj tego odnośnika

Wiele gier typu multiplayer wymaga dostępu do internetu, co może być źródłem zagrożeń. Strony z grami są atrakcyjnym celem dla cyberprzestępców, którzy chcą atakować niczego niepodejrzewających graczy. Wiele z tych stron udostępnia graczom komunikatory lub inne metody kontaktowania się ze sobą, jednak trzeba uważać, bo nigdy nie wiadomo z kim tak naprawdę rozmawiamy. Nigdy nie klikaj odsyłaczy i nie otwieraj załączników, które otrzymujesz od innych użytkowników na takich stronach – mogą one prowadzić do szkodliwej zawartości. Uważaj także, co pobierasz – upewnij się, że jesteś na oficjalnej stronie danej gry.

2. Bądź ostrożny

Używaj pseudonimu zamiast swojego prawdziwego imienia i nazwiska. Połączenia głosowe ogranicz do wąskiego grona znajomych.

3. Używaj silnych haseł

Silne hasło to podstawa – mówiliśmy o tym wiele razy i nie zamierzamy przestawać. Upewnij się, że twoje połączenie bezprzewodowe jest odpowiednio szyfrowane (WPA/WPA2), a dostęp do niego jest zabezpieczony mocnym hasłem. Pamiętaj także, że nie wystarczy jedno dobre hasło – dla każdego konta online powinieneś stosować oddzielne. Jeżeli dojdzie do wycieku danych ze strony obsługującej grę, a ty będziesz miał jedno hasło do wszystkich usług, cyberprzestępcy zyskają dostęp do twoich kont. A tego byś przecież nie chciał.

4. Korzystaj wyłącznie z kanałów oficjalnych

Gdy omawiasz problemy związane z grą, zawsze korzystaj z oficjalnych kanałów i serwisów. Oszuści mogą podszywać się pod administratorów i przekonywać cię, byś zainstalował program, który okaże się trojanem, lub będą cię namawiali do podania danych logowania. Mogą nawet straszyć cię zablokowaniem konta, gdy nie podasz takich informacji. Gdy otrzymasz takie groźby, skonsultuj je na oficjalnej stronie gry.

5. Zainstaluj dobry program antywirusowy

Skorzystaj z rozwiązania, któremu możesz zaufać. Nasz Kaspersky Internet Security 2014 oferuje najnowocześniejsze technologie zwalczające nawet najbardziej zaawansowane zagrożenia, a do tego wyposażony jest w „Tryb Gracza”, który gwarantuje, że gry mają do dyspozycji pełną moc komputera, a zabawa nie jest przerywana niepotrzebnymi komunikatami.

Postępuj zgodnie z naszymi radami, by znacznie zwiększyć swoje bezpieczeństwo podczas zabawy w gry online. Na co zatem czekasz? Bierz się za granie 🙂

Porady