Przedstawiamy ZETA Shield: technologię ochrony przed zaawansowanymi atakami

Wraz z premierą naszego najnowszego produktu – Kaspersky Internet Security 2014 – zaadoptowaliśmy technologię ZETA Shield, która wcześniej wykorzystywana była wyłącznie w naszych zaawansowanych rozwiązaniach korporacyjnych. Dzięki tej technologii ochrona

Wraz z premierą naszego najnowszego produktu – Kaspersky Internet Security 2014 – zaadoptowaliśmy technologię ZETA Shield, która wcześniej wykorzystywana była wyłącznie w naszych zaawansowanych rozwiązaniach korporacyjnych. Dzięki tej technologii ochrona Waszych komputerów domowych jest jeszcze skuteczniejsza.

zeta_fb

ZETA to skrót od „Zero-day, Exploits & Targeted Attacks” i jest to technologia, która ma za zadanie zapewnić ochronę przed skomplikowanymi atakami ukierunkowanymi i exploitami.

Sam Jewgienij Kasperski, dyrektor generalny i założyciel Kaspersky Lab, tak mówi o tej technologii: „Technologia ZETA Shield to swego rodzaju zaawansowany mikroskop antywirusowy, wykrywający najbardziej przebiegłe szkodliwe programy, zakopane głęboko w legalnych plikach. Mówiąc w skrócie, jest to technologia, którą przygotowaliśmy z myślą o walce z nadchodzącymi zagrożeniami”.

Mówiąc bardziej technicznie, ZETA Shield skanuje strumienie danych na komputerze w poszukiwaniu fragmentów kodu charakterystycznych dla exploitów wbudowanych w legalne pliki – niezależnie od tego, czy jest to kod wykonywalny w dokumencie pakietu biurowego, czy jakikolwiek inny obiekt. Technologia ZETA Shield jest niezwykle elastyczna, co pozwala jej na głębokie wgryzanie się w kod i analizowane dowolnej liczby typów plików oraz procesów.

Szczególnie istotny jest ten fragment o strumieniach danych – właśnie to odróżnia naszą technologię od innych rozwiązań bezpieczeństwa. Zamiast analizować poszczególne pliki ZETA Shield działa na strumieniach danych, co pozwala na głębszą analizę i precyzyjniejsze identyfikowanie potencjalnych zagrożeń.

Dlaczego zdecydowaliśmy się umieścić potężną technologię rodem z rozwiązań korporacyjnych w produkcie dla użytkowników domowych? Najlepiej wytłumaczy to Jewgienij Kasperski:

„Ataki ukierunkowane nie są przeprowadzane wyłącznie z myślą o rządach, politykach i wielkich firmach. Każdy może stać się ich ofiarą. Właśnie dlatego tak silne technologie ochrony powinny się także znajdować w produktach dla użytkowników indywidualnych”.

Porady