Witamy w naszej kuchni

Kaspersky i Nexway tworzą wspólnie transparentną i otwartą platformę e-handlu dla produktów zapewniających bezpieczeństwo i prywatność.

Ten niezwykły rok wreszcie dobiega końca. Chociaż będzie on kojarzony przede wszystkim ze wszelkiego rodzaju nieprzewidzianymi wydarzeniami i trudnościami, przyniósł też trochę fajnych możliwości! Nas pochłonęło rozszerzanie obszaru działania — chcemy być obecni nie tylko w segmencie tradycyjnej cyberochrony komputera, lecz również w powiązanych obszarach, takich jak ochrona przed dronami i systemy handlu elektronicznego.

Ktoś może myśleć, że to nie dla nas, ale ja jestem innego zdania. Przez kilka lat szukaliśmy sposobów, dzięki którym moglibyśmy zapewnić ochronę danych należących do naszych użytkowników i klientów nie tylko na ich komputerach i poprzez nasze systemy, ale także w miejscach, w których używają ich nasi partnerzy technologiczni. Mam tu głównie na myśli platformy internetowe służące do zakupu subskrypcji naszych produktów.

Oczywiście każdy partner spełnia wszystkie standardy bezpieczeństwa płatności, przepisy prawa w zakresie prywatności, np. RODO itd. Jednak nam nie wystarczy zgodność z regulacjami, co udowadnia Globalna Inicjatywa Transparentności. Chcemy ustanawiać nowe, wyższe standardy. Chcemy zwiększać transparentność całego biznesu IT, a także naszą odpowiedzialność to, co zostało nam powierzone. Z tego względu zainwestowaliśmy w Nexway, jednego z naszych kluczowych partnerów na rynku handlu elektronicznego. Naszym celem jest budowanie najbezpieczniejszego, najbardziej etycznego i najbardziej otwartego ekosystemu handlu internetowego, zoptymalizowanego w szczególności pod kątem firm z branży cyberbezpieczeństwa.

Nexway to istniejąca od 25 lat firma z Francji, która pomaga przedsiębiorstwom zlokalizowanym w 140 krajach w sprzedaży ich produktów przez internet.

Kaspersky współpracuje z firmą Nexway od wielu lat. Według nas siła tej platformy leży w jej możliwościach dostosowania się do realiów prawnych i podatkowych w każdym kraju, w którym działa. Naszym celem jest uzupełnienie tej elastyczności o dynamiczne usługi i technologie, które umożliwią partnerom firmy Nexway szybkie dostosowanie ich firm do dowolnych zmian, nawet tak drastycznych i szybkich jak te, które przyniósł kończący się już rok.

Dotychczasowi partnerzy, a zwłaszcza producenci rozwiązań zabezpieczających, mogą postrzegać naszą koncepcję jako „otwartą kuchnię w restauracji”: gdy spożywasz coś, co było przygotowywane na Twoich oczach, czujesz się bezpieczniej, prawda?

Sytuacja jest analogiczna w przypadku przetwarzania danych i płatności. Dzięki certyfikowanym procesom i regularnym audytom firma Nexway pokaże, że w sposób bezpieczny przechowuje i traktuje wszystkie dane klientów i abonentów, a także że odbywa się to w całości zgodnie z przepisami prawa i z wewnętrznymi politykami partnerów, bez względu na to, jak surowe są, i nikt (w tym sama firma Nexway) nie używa tych danych.

Mówiąc wprost, Twoi abonenci są tylko Twoi, chyba że zgodzili się na inne warunki. Produkt taki będzie zoptymalizowany pod kątem sprzedaży produktów z zakresu prywatności i bezpieczeństwa — i będą mogli mu zaufać zarówno kupujący, jak i subskrybenci.

Chcę podkreślić, że naszym celem jest pomoc firmie Nexway we wcieleniu tego pomysłu w życie, a nie wprowadzenie dużych zmian organizacyjnych. Nexway pozostanie oddzielną firmą z własnym zarządem, procesami i raportowaniem, spełniającą wszystkie europejskie przepisy prawa i regulacje. Nasz wkład ograniczymy do ekspertyzy technologicznej i kierownictwa strategicznego. Mamy nadzieję, że partnerzy firmy Nexway będą nadal z nią współpracować, a także że zwiększony poziom transparentności i otwartości przyciągnie nowe podmioty. Dla porządku dodam, że nie planujemy zakończenia naszego partnerstwa z innymi platformami z obszaru e-commerce.

Przed nami mnóstwo możliwości i wyzwań, jednak jak pokazuje Globalna Inicjatywa Transparentności, warto próbować swoich sił! Zaufanie ze strony partnerów i klientów to najcenniejsza waluta, a my jesteśmy pewni swojego sukcesu.

Porady