Jak włączyć automatyczną aktualizację w Kaspersky Internet Security 2014?

Nasze produkty antywirusowe są nieustannie testowane i udoskonalane. Nawet gdy program znajdzie się już na rynku, pracujemy nad uaktualnieniami, które usprawniają ochronę i pracę aplikacji. Skąd jednak można dowiedzieć się,

Nasze produkty antywirusowe są nieustannie testowane i udoskonalane. Nawet gdy program znajdzie się już na rynku, pracujemy nad uaktualnieniami, które usprawniają ochronę i pracę aplikacji. Skąd jednak można dowiedzieć się, że dostępna jest nowa wersja aplikacji? Na szczęście nie ma takiej potrzeby, ponieważ nasze programy mogą uaktualniać się automatycznie.

tip_autoupdate_anim

Kaspersky Internet Security 2014 oferuje funkcję, która szuka uaktualnień i daje możliwość wybrania trybu ich instalacji.

Jeżeli chcesz, by program był zawsze aktualny i nie masz ochoty czytać żadnych powiadomień na ten temat, zalecamy skorzystanie z trybu automatycznego. W trybie tym wszystkie uaktualnienia będą instalowane w tle. A jeżeli chcesz czytać informacje o uaktualnieniach, wybierz tryb, w którym program będzie cię pytał o zgodę na instalację każdego uaktualnienia.

Tryb aktualizacji możesz wybrać w następujący sposób:

  • W oknie głównym Kaspersky Internet Security 2014 kliknij odsyłacz Ustawienia.

Przejdź do sekcji Dodatkowe na pasku bocznym, kliknij Aktualizacja i wybierz tryb, który najbardziej ci odpowiada:

  • Automatycznie pobierz i zainstaluj aktualizacje
  • Zapytaj o pozwolenie na instalację przed rozpoczęciem pobierania
  • Nie pobieraj aktualizacji automatycznie oraz nie powiadamiaj o dostępności oraz publikacji nowych wersji aplikacji

Nie zalecamy wybierania ostatniej opcji.

tip_autoupdate_scr

Uwaga: Łaty nie są tym samym, co uaktualnienia programu. Omawiana funkcja jest także dostępna w programie Kaspersky Anti-Virus 2014.

Porady