Dlaczego imprezy inicjowane na Facebooku nie idą zgodnie z planem?

Dawniej, gdy czyjś rodzicie wyjeżdżali z domu i kroiła się impreza, młodzi ludzie przekazywali sobie tę informację rozmawiając ze sobą bezpośrednio. Telefony komórkowe znacznie to ułatwiły, jednak prawdziwy raj dla

Dawniej, gdy czyjś rodzicie wyjeżdżali z domu i kroiła się impreza, młodzi ludzie przekazywali sobie tę informację rozmawiając ze sobą bezpośrednio. Telefony komórkowe znacznie to ułatwiły, jednak prawdziwy raj dla zwolenników organizowanych na szybko imprez rozpoczął się wraz z Facebookiem i jego możliwością tworzenia wydarzeń oraz wysyłania powiadomień.

53_facebook_party

Imprezy zawsze przyciągały ludzi, którzy nie znają gospodarza, tylko po prostu chcą się dobrze zabawić. Tak samo dzieje się obecnie, jednak Facebook jeszcze bardziej to ułatwia, szczególnie gdy organizator imprezy nie ograniczy wydarzenia i powiadomień do grupy swoich znajomych. W ten sposób z przyjemnej zabawy może zrobić się prawdziwa zadyma. Jak pokazują najnowsze badania przeprowadzone przez Yale School of Medicine oraz Temple University, młodzi ludzie są skorzy do ryzykownego zachowania i niespecjalnie przejmują się konsekwencjami.

Co ważne, najbardziej nieodpowiedzialne są często te dzieci, po których można by się tego spodziewać w najmniejszym stopniu – dzieci ciche i introwertycy. Pamiętajmy, że właśnie takie dzieci desperacko potrzebują akceptacji wśród rówieśników, a zorganizowanie imprezy z pewnością doda im nieco punktów do respektu.

Mamy kilka porad dla rodziców, którzy obawiają się, że ich dzieci mogą zdecydować się na zorganizowanie szalonej imprezy przez Facebooka:

1. Dodaj swoje dzieci do swoich znajomych. Z pewnością im się to nie spodoba i nie będzie to lekarstwo na całe zło (zawsze będą one mogły używać komunikatorów internetowych lub po prostu SMS-ów), ale pozwoli ci to monitorować ich aktywność, a one będą wiedziały, że patrzysz.

2. Upewnij się że twoje dzieci znają i rozumieją wartość wyposażenia domu, szczególnie w przypadku szczególnie cennych przedmiotów.

Zastosuj metody techniczne w postaci pakietu bezpieczeństwa wyposażonego w rozbudowaną kontrolę rodzicielską, na przykład Kaspersky Internet Security. Dzięki temu będziesz mógł monitorować, ograniczać i blokować określone aktywności dzieci online.

Porady