Jak wybrać usługę analizy zagrożeń?

Organizacja Forrester opublikowała niedawno raport na temat analiz zagrożeń pochodzących z zewnątrz. Może on znacząco ułatwić wybór dostawcy, który spełni nasze potrzeby. Co zawiera raport i gdzie go można znaleźć?

Jeszcze nie tak dawno temu wybór usługi analizy zagrożeń był ograniczony do zaledwie kilku dostawców. Czasy się zmieniły, a pojawianie się coraz bardziej skomplikowanych zagrożeń przyczynia się do rozwoju produktów konkurencyjnych. Każdy z dostawców analizy zagrożeń oferuje wiele różnych usług, więc wybór zestawu odpowiedniego dla potrzeb organizacji może być zarówno czasochłonny, jak i frustrujący. Na pomoc klientom wychodzi organizacja Forrester, która opublikowała niedawno raport na temat analiz zagrożeń zewnętrznych zatytułowany The Forrester New Wave™: External Threat Intelligence Services, Q3 2018.

Według Forrestera organizacje klasy korporacyjnej (powyżej 1 tys. pracowników) są zapisane średnio do 4,2 komercyjnych usług, w ramach których otrzymują wiadomości zawierające analizę zagrożeń. W swoim najnowszym raporcie Forrester, jedna z najlepszych na świecie firm przeprowadzających niezależne badania, prezentuje informacje, które mogą znacząco ułatwić znalezienie najbardziej dopasowanego dostawcy.

W swojej ocenie Forrester wyróżnił 15 najlepszych dostawców w obszarze analizy zagrożeń zewnętrznych, opierając się na wszechstronnej i obszernej analizie. Przygotowane zestawienie umożliwia specjalistom ds. bezpieczeństwa podejmowanie świadomych decyzji bez konieczności poświęcania wiele czasu na badanie rynku. Przejrzyste kryteria raportu pozwoliły utworzyć szczegółową analizę usług informatycznych oferowanych przez każdego z badanych dostawców, co z kolei umożliwia osobom decyzyjnym porównanie ich względem własnych wymogów.

Użyta w tym przypadku prosta i klarowna metodologia (więcej informacji można znaleźć w przewodniku po metodologii Forrester Wave) upraszcza czytelnikom zadanie poprzez ograniczenie liczby dostawców, którzy spełniają ich potrzeby. Kaspersky Lab został oceniony jako „Strong Performer”, a od konkurencji odróżnia go sześć aspektów.

Źródło: The Forrester New Wave™: External Threat Intelligence Services, Q3 2018

W swoim raporcie Forrester określa zdolność firmy Kaspersky Lab do gromadzenia i analizy informacji jako „wyjątkową”. Ponadto firma chwali możliwości naszego Globalnego Zespołu ds. Badań i Analiz, który tworzą eksperci prowadzący badania w ponad 18 językach. Forrester potwierdza potrzebę posiadania szerszej perspektywy, niezależnej od źródeł zachodnich, określając firmę Kaspersky Lab jako „najlepszą” dla wywiadu narodowego, który niekoniecznie jest zgodny z zachodnimi rządami. Ponadto klienci Kaspersky Lab bardzo doceniają globalny zasięg firmy, który umożliwia monitorowanie i lokalizowanie zagrożeń w każdym zakątku świata.

Ponieważ zagrożenia stają się coraz bardziej skomplikowane i sprawiają coraz większe zagrożenie, organizacje muszą uzbroić się w wiele różnych środków ochronnych w celu odpierania ataków. Wybór dostawcy analizy zagrożeń nie powinien być trudnym zadaniem, zwłaszcza gdy powszechnie dostępne są odpowiednie źródła. Jednym z nich jest na przykład raport firmy Forrester, dzięki któremu eksperci ds. bezpieczeństwa mogą sami przeanalizować ofertę każdego z dostawców, aby móc podejmować trafne decyzje. W cyberbezpieczeństwie nie istnieje złoty środek, lecz jeśli chodzi o zwalczanie ataków dnia zerowego i tych długotrwałych i ukierunkowanych, posiadanie niezawodnej usługi analizy zagrożeń może być na wagę złota.

Pełny raport można uzyskać po wypełnieniu formularza kontaktowego dostępnego na tej stronie.

Więcej informacji na temat naszych usług można znaleźć na stronie Kaspersky Threat Intelligence.

Porady