W erze cyfrowej wszystkie firmy mają swoje oddziały online. Z jednej strony ta cyfrowa transformacja otwiera wiele nowych możliwości, ale z drugiej korzystają z nich nie tylko firmy. Wizja szerszych horyzontów podoba się również cyberprzestępcom.
Ogólnie można powiedzieć, że produkty i usługi cyfrowe ewoluują w dosyć utartych ramach:
- Utalentowani ludzie wymyślają innowacyjne pomysły.
- Na ich podstawie tworzony jest łatwy w obsłudze produkt dla użytkowników.
- Cyberprzestępcy szukają sposobu na jego wykorzystanie.
- Producenci produktu są zmuszeni do zastosowania w nim lepszych zabezpieczeń.
Przykładów nie trzeba szukać daleko. Pierwsze aplikacje mobilne do bankowości online były zwyczajnie powłokami przeglądarek. Ich następcy mają już zastosowane zabezpieczenia zapobiegające wyciekom informacji. Teraz tą drogą podążają inne produkty: na kwestie bezpieczeństwa bardzo duży nacisk kładą już aplikacje służące do korzystania z mediów społecznościowych, narzędzia analityczne, a nawet gry.
W świecie idealnym trzeci punkt listy ewolucji zostałby usunięty, a drugi i czwarty zostałyby połączone. Ale to się samo nie zrobi — niestety wielu producentów nie zatrudnia ekspertów ds. bezpieczeństwa informacji.
Niezależne tworzenie dodatkowych technologii to niewdzięczne zadanie. Po pierwsze dlatego, że jest kosztowne. Po drugie, przypomina odkrywanie koła na nowo. Na szczęście nie trzeba przepłacać ani wymyślać wspomnianego koła jeszcze raz. Jest taka firma, która od ponad dwudziestu lat tworzy nie tylko oddzielne produkty zabezpieczające, ale także technologie, które chronią produkty oraz klientów przed najnowszymi cyberzagrożeniami. Tak — ta firma to Kaspersky Lab.
Naszym partnerom technologicznym udostępniamy zestawy programistyczne SDK oraz na bieżąco informujemy ich o cyberzagrożeniach. Nasze technologie można zintegrować zarówno z oprogramowaniem, jak i sprzętem. Oto najważniejsze technologie, które można zaadoptować:
- Kaspersky Anti-Virus SDK — zestaw narzędzi umożliwiający integrację naszego silnika antywirusowego,
- Kaspersky Anti-Spam SDK — najnowsze narzędzie służące do ochrony poczty e-mail przed spamem i phishingiem,
- Kaspersky Whitelisting — dane odnośnie reputacji, które umożliwiają rozróżnienie aplikacji zaufanych,
- Kaspersky Mobile Security SDK — zestaw narzędzi służący do ochrony aplikacji dla systemu iOS i Android,
- Kaspersky Web Filter — silnik i usługa chmury utworzona z myślą o zabezpieczaniu użytkowników przed phishingiem czy szkodliwymi stronami oraz ograniczaniu dostępu do nie nieodpowiednich treści,
- Kaspersky Malicious and Phishing Feeds — najnowsze informacje przesyłane z naszych wewnętrznych systemów w czasie rzeczywistym obejmujące potwierdzone phishingowe lub szkodliwe strony, maski i adresy,
- Kaspersky Anti-Virus for UEFI — dba o bezpieczne uruchamianie systemu operacyjnego, działa na poziomie EFI, wyszukuje rootkity i bootkity,
- Kaspersky Anti-Botnet Feeds — informacje na temat adresów botnetów C&C oraz zagrożeń powiązanych (wykrywanie wymiany danych między komputerem w obrębie infrastruktury a znanymi punktami botnetu C&C z aktywną infekcją, którą należy zbadać).
Naszym technologiom zaufało już kilkaset partnerów na całym świecie. Aby zostać partnerem technologicznym, skontaktuj się z firmą Kaspersky Lab.