Teoretycznie rzecz biorąc, kwestię ochrony w firmie rozsądnie jest zacząć od punktów końcowych: większość rodzin szkodliwego oprogramowania atakuje komputery osobiste i używa exploitów dla luk w oprogramowaniu zainstalowanym na stacjach roboczych. Nawet jeśli skutecznie egzekwujesz przestrzeganie zasad, nie eliminujesz kontroli granicznej. Dlatego według nas ochronę na punktach końcowych należy zacząć od jak najwcześniejszego zatrzymywania potencjalnych zagrożeń — czyli na poziomie bramy internetowej.
Jest ku temu kilka powodów, a najważniejszy z nich brzmi: brama internetowa zapewnia lepszą ochronę niż człowiek. Cyberprzestępcy najczęściej wykorzystują socjotechnikę: używają różnych trików, aby przekonać użytkowników do kliknięcia podejrzanych łączy, pobrania szkodliwych plików, a nawet wyłączenia systemów zabezpieczających. Wobec tego im mniej szkodliwych programów dotrze do punktów końcowych, tym bezpieczniejsza będzie sieć.
Skoro tak, to najbardziej logicznym podejściem jest zabezpieczenie sieci przed szkodliwymi plikami i stronami poprzez zaimplementowanie rozwiązania zabezpieczającego, które będzie stało na straży bram, przez które dane przedostają się do infrastruktury: na poziomie bramy internetowej, przy użyciu serwera proxy jako punktu integracyjnego.
Firma Kaspersky Lab ma swój produkt, który tak właśnie działa. To Kaspersky Security for Internet Gateways wraz ze swoją główną aplikacją, Kaspersky Web Traffic Security. Oprócz znaczącego obniżenia ryzyka wystąpienia błędu ze strony człowieka nasz aplikacja:
- blokuje 95% współczesnych zagrożeń dzięki połączeniu algorytmów wykorzystujących uczenie maszynowe i emulowaniu piaskownicy,
- korzysta z analizy globalnych zagrożeń dostarczanej w ramach systemu Kaspersky Security Network, który umożliwia reagowanie na najnowsze szkodliwe programy tuż po ich wykryciu,
- umożliwia kontrolę firmowego ruchu sieciowego szyfrowanego przy użyciu SSL i dba o jego bezpieczeństwo,
- blokuje szkodliwe strony oraz stosujące phishing,
- zmniejsza ryzyko infekcji i wycieków danych poprzez filtrowanie zawartości,
- ogranicza dostęp do określonych kategorii zasobów internetowych poprzez stosowanie scenariuszy kontroli sieciowej.
Nawet jeśli w Twojej firmie jest już zainstalowane podobne rozwiązanie dla bramy, warto wypróbować naszą propozycję w ramach dodatkowego poziomu ochrony, która może przyspieszyć czas wykrywania, nie zwiększając liczby fałszywych alarmów. Teraz jest na to idealny czas: całkowicie nowy produkt Kaspersky Web Traffic Security jest w ostatniej fazie poprzedzającej wydanie główne, dzięki czemu masz niepowtarzalną szansę wzięcia udziału w programie testowym wersji beta.