Porada tygodnia: Jak uaktualnić Kaspersky Internet Security do najnowszej wersji?

Nic nie stoi na przeszkodzie do posiadania najnowszej dostępnej wersji naszego produktu – i posiadacze ważnych licencji na nasze rozwiązania nie muszą za to płacić 🙂 Nasze oprogramowanie antywirusowe jest

Nic nie stoi na przeszkodzie do posiadania najnowszej dostępnej wersji naszego produktu – i posiadacze ważnych licencji na nasze rozwiązania nie muszą za to płacić 🙂 Nasze oprogramowanie antywirusowe jest wciąż udoskonalane, aby stawało się coraz lepsze i bardziej przyjazne dla użytkowników. Najnowsze wieści głoszą, że niedługo odbędzie się oficjalna polska premiera Kaspersky Internet Security 2014 i w związku z tym, chcielibyśmy przybliżyć metodę uaktualniania naszego produktu do najnowszej wersji, gdy na komputerze jest już zainstalowany Kaspersky Internet Security 2012 lub 2013.

upgrade_anim

Przy aktualizacji do najnowszej wersji produktu pojawiają się zwykle dwa pytania: w jaki sposób zainstalować nową wersję i co należy zrobić z bieżąca licencją, w zależności od tego, czy nadal jest aktywna czy jej ważność już się zakończyła. Prześledźmy cały proces krok po kroku.

1. Programy Kaspersky Internet Security 2012/2013 niestety nie uaktualniają się automatycznie do wersji 2014 po publikacji tej ostatniej. Jeżeli na komputerze jest zainstalowany Kaspersky Internet Security 2012 lub 2013, można uaktualnić program do Kaspersky Internet Security 2014 instalując nową wersję po uprzednim odinstalowaniu poprzedniej (można ‚nainstalować’ nową wersję na starą, ale na wszelki wypadek najlepiej najpierw odinstalować poprzednią):

  1. Należy pobrać pakiet dystrybucyjny Kaspersky Internet Security 2014 ze strony Kaspersky Lab.
  2. Odinstalować Kaspersky Internet Security 2012/2013 przy użyciu standardowych narzędzi systemu Windows. W oknie narzędzia służącego do dezinstalacji można wskazać opcje, które zapewnią, że w systemie zapisana zostanie licencja. Zrób to, a nie będziesz musiał aktywować ręcznie nowej wersji po jej instalacji.
  3. Uruchomić instalację Kaspersky Internet Security 2014.

2. A teraz kilka słów o licencji. Jeśli twoja licencja na Kaspersky Internet Security 2012/2013 jest nadal aktualna, możesz użyć bieżącego kodu aktywacyjnego, tzn. korzystać z niego w Kaspersky Internet Security 2014 dopóki nie zakończy się okres jego ważności.

Jeśli natomiast twoja licencja na Kaspersky Internet Security 2012/2013 już wygasła, możesz odnowić ją uzyskując rabat kontynuacyjny podczas zakupu w naszym sklepie internetowym lub kupując przedłużenie licencji u partnerów handlowych Kaspersky Lab.

update_scr1

Taka sama procedura uaktualniania dotyczy programu Kaspersky Anti-Virus 2014.

 

Porady