Porada tygodnia: Jak chronić swoje pieniądze online

Można powiedzieć, że życie codzienne i kupowanie przez internet to jedność. Dzięki jednej plastikowej karcie możemy spełnić praktycznie każdą swoją zachciankę, od pizzy do samochodu. Umożliwia nam ona również płacenie

Można powiedzieć, że życie codzienne i kupowanie przez internet to jedność. Dzięki jednej plastikowej karcie możemy spełnić praktycznie każdą swoją zachciankę, od pizzy do samochodu. Umożliwia nam ona również płacenie rachunków i przesyłanie pieniędzy między kontami. Nic więc dziwnego w tym, że tak szeroki potencjał karty zwiększa ochotę cyberprzestępców na przechwycenie naszych wrażliwych danych i użycia cyfrowych kont. Oszuści wabią użytkowników do odwiedzenia fałszywych stron internetowych, aby ukraść dane kart kredytowych, natomiast dane dostępowe do konta w systemie płatności mogą uzyskać poprzez przechwycenie ruchu podczas używania niezabezpieczonego protokołu lub otwartej sieci Wi-Fi.

71_tip_safe_moneyfb_02

Podczas pracy z bankowością online i systemami płatności zalecamy korzystanie z modułu Bezpieczne pieniądze dołączonego do Kaspersky Internet Security, ponieważ wyciek jakichkolwiek poufnych danych może prowadzić do strat finansowych.

Domyślnie komponent ten jest włączony a mechanizmy ochrony uruchamiają się automatycznie na podstawie bazy danych stron internetowych i systemów płatności zalecanych przez specjalistów z Kaspersky Lab. Nie ma konieczności przeprowadzania wstępnej konfiguracji.

71_tip_safe_moneyfb_03

Jeśli chcesz ręcznie dodać nową stronę do listy Bezpieczne pieniądze, w oknie głównym programu wybierz Bezpieczne pieniądze i kliknij przycisk Dodaj znajdujący się w prawej górnej części okna.

71_tip_safe_moneyfb_04

W otwartym oknie wprowadź https:// (co oznacz bezpieczny protokół) i adres URL lub maskę strony internetowej czy systemu płatności. Na przykład, https://paypal.com.

Adres ten pojawi się wówczas na liście banków i systemów płatności. Od tej chwili po każdym otwarciu strony internetowej strona bankowa zostanie wyświetlona w zielonej ramce, co oznacza, że jest ona chroniona i otwarta w trybie Bezpieczne pieniądze.

Przeczytaj o podobnej funkcjonalności w Kaspersky PURE.

Alternatywne przeglądarki

Na obecną chwilę Internet Explorer, Google Chrome, Safari oraz Mozilla Firefox to nowoczesne, funkcjonalne i solidne przeglądarki internetowe. Każda z nich oferuje rozbudowany zestaw interesujących funkcji, rozszerzeń oraz wtyczek, a

Porady