Dawno temu jedynym zmartwieniem firm, jeśli chodzi o cyberbezpieczeństwo, były szkodliwe programy. Dziś cyberprzestępcy szukają różnych sposobów przedostania się do firmy, wywołując bezsenność u osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo informacji, dyrektorów działów informatycznych czy technologicznych.
Ostatnie ataki, taki jak ten na Equifax, udowodniły, że zwlekanie ze stosowaniem łat zwiększa podatność firm na kradzież poważnych danych. W wyniku innych incydentów, gdy atakujący przedostali się do sieci firmowej, wstrzymany został łańcuch dostaw. Ponadto coraz większa złożoność ukierunkowanych ataków phishingowych i tych wykorzystujących szkodliwe programy spędza sen z powiek kadry kierowniczej.
Rodzi to pytanie: Co mogę zrobić, aby moja firma nie znalazła się na zakręcie?
Pierwszym elementem jest edukacja, lecz jeśli jesteś członkiem kadry zarządzającej, trudno jest znaleźć czas na udział w konferencjach odbywających się w różnych zakątkach świata. Czas to pieniądz, a czas dyrektorów jest cenny szczególnie. W związku z tym zdecydowaliśmy, że tegoroczne spotkanie Kaspersky CyberSecurity Summit zostanie zrealizowanie przez internet, 21 września 2017 r.
Podczas wydarzenia przeanalizujemy krajobraz zagrożeń, omówimy wykrywanie ataków, a na zakończenie odbędzie się panel dyskusyjny poświęcony procesowi wykrywania zapobiegania zagrożeniom. Udział w spotkaniu jest całkowicie bezpłatny, a dodatkowo jego nagranie będzie można obejrzeć w późniejszym czasie.
Brzmi ciekawie?
Agenda — czwartek, 21 września:
15:00 – 15:05 Powitanie — Jewgienij Kasperski, dyrektor generalny, Kaspersky Lab
Wprowadzenie do wydarzenia — moderator spotkania Geoff White, dziennikarz informacyjny oraz śledczy
15:05 – 15:30 Opowieści z linii frontu polowań na zagrożenia: największe ataki na firmy w 2017 r. — Juan Andres Guerrero-Saade, starszy badacz ds. bezpieczeństwa, Globalny Zespół ds. Badań i Analiz, Kaspersky Lab
15:30 – 15:45 Nie da się być wolnym od ryzyka, można jednak być na nie gotowym: świadome zarządzanie zagrożeniami — Alessio Aceti, szef działu odpowiedzialnego za rozwiązania korporacyjne, Kaspersky Lab
15:45 – 16:30 Firmy pod obstrzałem — widok od wewnątrz. Sesja panelowa z moderatorem:
- Duncan Brown, zastępca wiceprezesa, European Security Practice, IDC
- Christian Toon, szef bezpieczeństwa informatycznego, Pinsent Masons LLP
- Roderick Clayton, wiceprezes i współprzewodniczący, Global Issues and Crisis, Weber Shandwick
- Juan Andres Guerrero-Saade, starszy badacz ds. bezpieczeństwa, Globalny Zespół ds. Badań i Analiz, Kaspersky Lab