Ochrona Windows 8 z Kaspersky PURE 3.0

Jak w przypadku każdej nowej wersji systemu operacyjnego, firma Microsoft nie tylko „podrasowała” zestaw funkcji, jakie otrzymuje komputer z Windowsem 8, ale również należycie zadbała o zabezpieczenia. Jeżeli jeszcze nie

Jak w przypadku każdej nowej wersji systemu operacyjnego, firma Microsoft nie tylko „podrasowała” zestaw funkcji, jakie otrzymuje komputer z Windowsem 8, ale również należycie zadbała o zabezpieczenia. Jeżeli jeszcze nie widzieliście Windowsa 8 – tradycyjny ekran startowy został zastąpiony interfejsem, który wyglądem przypomina graficzny interfejs znany z nowoczesnych aplikacji i z pewnością został zaprojektowany dla ekranów dotykowych, takich jak te znajdujące się w popularnych tabletach i smartfonach.

Jeśli przyjrzymy się bliżej nowemu systemowi, zauważymy, że poziom zmian w zabezpieczeniach Windows 8 zmienił się diametralnie. Microsoft zadał sobie wiele trudu, aby umocnić zabezpieczenia systemu, tak, aby mogły sprostać dzisiejszym, najbardziej niebezpiecznym zagrożeniom. Współcześni cyberprzestępcu bardzo dbają o to, aby niepostrzeżenie włamywać się do komputerów i za wszelką cenę utrzymywać dostęp do zainfekowanych maszyn, używając złośliwego kodu, który pozwala ich „produktom” unikać wykrycia przez oprogramowanie antywirusowe. Gdy zabezpieczenia Twojego komputera zostaną sforsowane, wszystko – od Twoich osobistych zdjęć po dane logowania do elektronicznych kanałów bankowych – jest zagrożone.

Starając się wyjść naprzeciw rootkitom i innym typom złośliwego oprogramowania, Microsoft zawarł w systemie Windows 8 mechanizm bezpieczeństwa ELAM (Early Launch Anti-Malware System – system wczesnego uruchamiania zabezpieczeń antywirusowych), który pozwala certyfikowanemu oprogramowaniu antywirusowemu pokroju Kaspersky PURE 3.0 uruchamiać się podczas rozruchu komputera, w celu przeciwdziałania rootkitom, które „podczepiają” się do wewnętrznych, podstawowych procesów systemu operacyjnego i są bardzo trudne do wykrycia oraz usunięcia.

Kaspersky Lab od dawna jest zaufanym partnerem firmy Microsoft, a nowy zestaw bezpieczeństwa Kaspersky PURE 3.0 jest w pełni kompatybilny z systemem operacyjnym Windows 8. Produkt Kaspersky Lab całkowicie integruje się z Windowsem 8, a jego rozszerzone funkcje skanowania antywirusowego są nastawione na dokładne sprawdzanie aplikacji, które powstały z myślą o nowoczesnym, „kafelkowym” interfejsie Modern UI.

Kaspersky PURE 3.0 nie tylko skanuje aplikacje w poszukiwaniu infekcji wirusami, robakami, trojanami, oprogramowaniem spyware i rootkitami, ale idzie o krok dalej – usuwając zainfekowane pliki i specjalnie oznaczając trefne aplikacje. Dzięki temu Windows 8 może automatycznie wyszukać w Windows Store „czyste” wersję tych aplikacji i ponownie je zainstlaować.

Wprowadzając ekosystem aplikacji do komputera PC, Microsoft wprowadził również potrzebę dostarczenia dodatkowych funkcji zabezpieczeń. Oprócz skanowania aplikacji, wsparcie systemu ELAM zamyka kwestię bezpieczeństwa wymaganego dla Windows 8. ELAM pozwala aplikacji Kaspersky PURE 3.0 na uruchomienie się przed oprogramowaniem innych producentów. Działa również w duecie z mechanizmem Microsoft Measured Boot dostarczając produktowi Kaspersky PURE 3.0 informacje o komponentach uruchamianych wraz z systemem operacyjnym. Korzystając z tych informacji, Kaspersky PURE 3.0 może skuteczniej reagować na nieprawidłowości spowodowane przez złośliwe oprogramowanie i poprawić wykrywanie oraz blokowanie zagrożeń, takich jak rootkity – bez wyraźnego wpływu na wydajność systemu operacyjnego i bez wydłużania czasu wymaganego do pełnego uruchomienia maszyny pracującej pod kontrolą Windows 8.

Dzięki Kaspersky PURE 3.0 lub Kaspersky Internet Security 2013 otrzymujesz ochronę nie tylko podczas procesu uruchamiania systemu operacyjnego lecz również podczas jakichkolwiek działań wykonywanych na komputerze. Automatyczne zapobieganie exploitom jest funkcjonalnością, która nadzoruje uruchamianie plików wykonywalnych, dokumentów, takich Adobe PDF, oraz instalatorów sieciowych. Pliki są skanowane, a ich zachowanie na komputerze jest monitorowane w poszukiwaniu aktywności charakterystycznej dla szkodliwego oprogramowania. Nową funkcją w Kaspersky PURE 3.0 jest moduł Bezpiecznych pieniędzy, który sprawdza integralność aplikacji internetowej elektronicznego kanału bankowego lub systemu płatności i zabezpiecza transakcje finansowe. Z kolei Menedżer haseł to moduł, który pomaga w tworzeniu silnych i unikatowych haseł do wszystkich kont i serwisów online, a dzięki funkcji synchronizacji haseł pozwala na przechowywanie haseł w chmurze i przenoszenie ich pomiędzy wszystkimi komputerami z systemem Windows 8. Nowością w produkcie Kaspersky PURE 3.0 jest także funkcja tworzenia kopii zapasowych online, która pozwala na przechowywanie zabezpieczonych plików w serwisie internetowym Dropbox.

Windows 8 jest śmiałym krokiem na drodze personalizacji komputera. Technologia idzie do przodu, a z nią cyberprzestępcy, którzy próbują wykorzystywać nowe funkcje i możliwości do zarabiania brudnych pieniędzy. Narzędzia bezpieczeństwa Kaspersky PURE 3.0 oraz Kaspersky Internet Security 2013 i ich funkcje wykrywania zostały zoptymalizowane specjalnie pod kątem Windows 8, i są niezastąpione, jeżeli pragniesz wykorzystać pełny potencjał nowego systemu

Porady