Cyberbezpieczeństwo staje się integralną częścią zarządzanych usług IT

Dostawcy usług zarządzanych mają nietypową pozycję na rynku: muszą być ekspertami IT w wielu dziedzinach, od sprzętu po wsparcie klienta. Ich biznes opiera się na utrzymywaniu ciągłości działania firm ich

Dostawcy usług zarządzanych mają nietypową pozycję na rynku: muszą być ekspertami IT w wielu dziedzinach, od sprzętu po wsparcie klienta. Ich biznes opiera się na utrzymywaniu ciągłości działania firm ich klientów. Niestety tę ciągłość może naruszyć wiele czynników, których czasami nie są w stanie kontrolować.

Mowa oczywiście o cyberzagrożeniach. Swoją infrastrukturę możesz mieć dobrze zabezpieczoną, lecz jeśli klienci nie wdrożą odpowiednich środków ochronnych, Twoje wysiłki mogą spełznąć na niczym. Dlatego tak niezmiernie istotne jest, aby dodatkowo móc oferować klientom usługi zabezpieczające.

Rozszerzenie oferty o bezpieczeństwo zarządzane nie tylko pozwoli zachować aktywa klientów, ale także da Ci pewność, że będą oni czerpać korzyści również z innych Twoich usług. Większość firm, które zapewniają usługi zarządzane, już działa na polu cyberbezpieczeństwa — a dokładniej 92% z nich, wg badania „MSP: Trends, challenges and the keys to success in managed security in 2017”.

Firmy Kaspersky Lab i Business Advantage przeprowadziły badanie wśród 569 dostawców usług zarządzanych oraz organizacji dodających wartość do sprzedawanych towarów z 10 krajów, aby sprawdzić, jak definiują one sukces, a także z jakimi spotykają się wyzwaniami w kwestii usług zarządzanych — a zwłaszcza bezpieczeństwa zarządzanego. Przede wszystkim chcieliśmy uzyskać obraz trendów w technologiach i biznesie, które w tym roku będą wykorzystywać dostawcy usług zarządzanych, aby pozostać na czele rynku. Poniżej prezentujemy nasze wyniki.

Kluczowe wnioski

  • Ekspansja usług bezpieczeństwa może być głównym czynnikiem wzrostu rynku dostawców usług zarządzanych.
  • Firmy wiedzą, że muszą wyeliminować główne uchybienia w swoich zabezpieczeniach (na przykład brak wewnętrznych specjalistów, brak odpowiedniej wiedzy pracowników). To okazja dodania do portfolio oferty cyberbezpieczeństwa, a także szansa na wypełnienie luki.
  • Dostawcy usług zarządzanych coraz częściej zdają sobie sprawę, że cyberbezpieczeństwo staje się integralną częścią usług IT z powodu coraz większej złożoności infrastruktury klientów, rosnącej presji związanej z przepisami, a także masowej adopcji chmury.
  • Aby spełnić oczekiwania klientów, dostawcy usług zarządzanych powinni zapewniać, między innymi, wysoki poziom automatyzacji, elastyczność w kwestii zmiany wymagań, regularne raportowanie, szybką i zawsze dostępną pomoc techniczną, jak również możliwość ochrony całej infrastruktury.

Pełny tekst niniejszego badania jest dostępny po wypełnieniu formularza pod artykułem w języku angielskim: https://www.kaspersky.com/blog/msp-trends-and-challenges/17718/.

Porady