Kompatybilność naszych produktów w wersji 2017 z systemem Windows 10 po jego aktualizacji rocznicowej

Jesień to sezon aktualizacji, przynajmniej w świecie technologii. U nas pojawiła się nowa rodzina produktów, a Microsoft wydał krytyczną aktualizacje dla systemu Windows 10, zwaną Redstone 1 lub aktualizacją rocznicową. Wobec

Jesień to sezon aktualizacji, przynajmniej w świecie technologii. U nas pojawiła się nowa rodzina produktów, a Microsoft wydał krytyczną aktualizacje dla systemu Windows 10, zwaną Redstone 1 lub aktualizacją rocznicową. Wobec tego nadszedł dobry moment na to, aby poruszyć temat kompatybilności obu produktów.

Zacznijmy od najważniejszego: najnowsza wersja produktów Kaspersky Lab jest całkowicie kompatybilna z najnowszą wersją Windows 10. Zatem, aby uniknąć potencjalnych problemów, zalecamy zaktualizowanie naszego produktu zabezpieczającego.

Musimy przyznać, że po udostępnieniu aktualizacji Windows Anniversary nasze produkty nie miały możliwości pracy na pełnych obrotach z nową wersją systemu operacyjnego. Niektóre moduły wymagają specjalnego dostępu „VIP” do systemu i aby mogły poprawnie działać w każdej nowej wersji systemu operacyjnego, potrzebny jest czas na ich modyfikację.

Wcześniej użytkownicy nie widzieli tego etapu. Nasi programiści mogli zająć się stosownymi poprawkami przed oficjalnym udostępnieniem aktualizacji systemu. Jednak rok temu Microsoft zmienił warunki dystrybucji wersji finalnych systemu Windows i udostępnia je do wglądu na tydzień przed premierą.

Kompletne przetestowanie i poprawienie tak złożonego produktu, jakim jest Kaspersky Internet Security, w tak krótkim czasie jest praktycznie niemożliwe, więc nasi programiści byli zmuszeni dostosowywać jego kod „w locie’, czyli dopiero po udostępnieniu aktualizacji rocznicowej. Na szczęście spełnili oni swoje zadanie i najnowsze wersje naszych produktów w pełni wykorzystują swój potencjał w nowej wersji systemu Windows 10.

Co więcej, w tej aktualizacji Microsoft zaczął aktywnie promować swoją funkcję Windows Defender. Czasami zdarza się, że Windows sugeruje usunięcie antywirusów innych producentów. W takim przypadku użytkownicy widzą okno ustawień programu Defender otoczone żółtą ramką, w którym znajduje się informacja, że Windows Defender jest wyłączony, a system proponuje odinstalowanie programu antywirusowego firmy trzeciej i rozpoczęcie korzystania z wbudowanego programu antywirusowego.

defender-yellow-EN

Oczywiście nie zalecamy tego kroku. Niezależne testy pokazują, że Windows Defender przegrywa wiele branżowych testów z wyspecjalizowanymi produktami, również z naszymi. A jeśli uważasz, że natywny produkt Microsoftu zapewni znacznie lepszą skuteczność i wydajność, to wiedz, że wg testów Windows 10 działa znacznie szybciej z naszymi produktami zabezpieczającymi.

security-solutions-performance-comparison

Warto pamiętać, że aktualizacja naszego produktu jest darmowa i nie jest czasochłonna. Nie musisz usuwać bieżącej wersji: wystarczy pobrać plik instalacyjny z naszej strony (Kaspersky Anti-VirusKaspersky Internet Security lub Kaspersky Total Security), uruchomić go i zostawić resztę w rękach naszego kreatora instalacji.

Porady