Kaspersky Lab przedstawia Kaspersky Fraud Prevention

Możesz pomyśleć, że Kaspersky Fraud Prevention nie jest rozwiązaniem dla Ciebie. Faktycznie jest to platforma bezpieczeństwa zaprojektowana z myślą o ochronie banków i innych firm, które przeprowadzają lub ułatwiają transakcje

Możesz pomyśleć, że Kaspersky Fraud Prevention nie jest rozwiązaniem dla Ciebie. Faktycznie jest to platforma bezpieczeństwa zaprojektowana z myślą o ochronie banków i innych firm, które przeprowadzają lub ułatwiają transakcje finansowe zarówno offline, jak i online. Jednak rozwiązanie to ma za zadanie chronić urządzenia nie tylko organizacji finansowych, ale także ich klientów.

W dzisiejszych czasach cyberataki i szkodliwe oprogramowanie wymierzone w finanse stają się coraz bardziej precyzyjne, skomplikowane i trudne do wykrycia. Banki i firmy obsługujące płatności robią, co mogą, regularnie wdrażając nowe środki ochrony przed nowymi atakami. Niestety, cyberprzestępcy również aktywnie (a może nawet bardziej) rozwijają metody ataków, tak aby obchodziły one wszystkie metody ochrony.

Tradycyjne środki ochrony finansów – hasła jednorazowe, tokeny i CVV2 (kody zabezpieczające karty kredytowe i płatnicze) – niewystarczająco chronią przed nowymi technikami cyberprzestępczymi, ponieważ dzisiejsze trojany bankowe są zdolne do omijania tych technologii bezpieczeństwa.

Kaspersky Fraud Prevention zwiększy równolegle bezpieczeństwo banków i ich klientów.

Ponadto cyberprzestępcy mają szerokie pole do popisu – organizacje i ich klienci uzyskują dostęp do systemów bankowości online z poziomu coraz większego wachlarza urządzeń – i tendencja ta wyraźnie rośnie. Na urządzeniach tych istnieje trudny do przeszacowania potencjał zainstalowanego oprogramowania. Jednak wszystkie te aplikacje, wraz z urządzeniami, są dziurawe, a więc podatne na ataki i z tego właśnie powodu są coraz częściej atakowane przez cyberprzestępców.

Koszty powiązane z kradzieżą online są mierzone w setkach milionów, jeśli wziąć pod uwagę bezpośrednią stratę finansową oraz inne powiązane z nią koszty. Według badania Consumer Security Risks Survey przeprowadzonego w 2013 roku przez B2B International i Kaspersky Lab, 98 procent użytkowników regularnie wykorzystuje bankowość online, robi zakupy w internecie lub korzysta z usług płatności elektronicznej; 38 procent ankietowanych dokonuje transakcji finansowych bezpośrednio ze swojego urządzenia mobilnego, a 59 procent obawia się oszustw bankowości online.

Jeżeli banki musiałyby martwić się jedynie o swoje własne systemy, może nie byłoby tylu kradzieży. Ale niestety, muszą się także troszczyć o swoich klientów, którzy nie mają przecież swojego działu odpowiedzialnego za bezpieczeństwo IT. Nie są również tak biegli w aktualizowaniu swoich sprzętów. Nie wszyscy przejmują się oprogramowaniem antywirusowym, które mogłoby ochronić ich tradycyjne komputery przed większością ataków. Wiele osób nie dba o swoje urządzenia mobilne wykorzystywane do przeprowadzania transakcji internetowych. Niektórzy klienci po prostu nie są za pan brat z ochroną.

Cyberprzestępcy postrzegają klientów jako najsłabsze ogniwo w łańcuchu bezpieczeństwa bankowości internetowej. Z tego powodu łatwiej jest im kraść z prywatnych kont niż przy wykorzystaniu usług bankowości online. W każdym przypadku banki są często zmuszane do zwrotu pieniędzy, ale wiele osób myśli, że ich bank zawsze będzie płacił za straty poniesione w wyniku działania cyberprzestępców. I tu trzeba powiedzieć wprost: banki nie zawsze są chętne do pokrycia takich strat za swoich klientów.

Nowa platforma od firmy Kaspersky Lab zajmie się ochroną organizacji finansowych – poprzez dostarczenie im zestawu narzędzi i rozwiązań bezpieczeństwa – oraz ich klientów – zapewniając ich komputerom adekwatną ochronę. Jeśli użytkownik będzie korzystał z darmowej ochrony antywirusowej, Kaspersky Fraud Prevention uzupełni jej działanie, a w przypadku bardziej świadomych użytkowników, którzy korzystają z płatnego oprogramowania zabezpieczającego, aplikacja będzie współpracowała z tymi programami w celu wzmocnienia ochrony. W tym miejscu należy podkreślić, że nie będzie miało znaczenia, od jakiego producenta pochodzi oprogramowanie zabezpieczające, a zasoby komputera nie będą obciążone bardziej niż zwykle. 

Kaspersky-Fraud-Prevention-Platform-Graphic

Rozwiązanie Kaspersky Fraud Prevention łączy głęboką wiedzę firmy Kaspersky Lab na temat bezpieczeństwa oraz innowacyjne technologie zabezpieczające i dzięki temu zapewnia dokładną, wielowarstwową ochronę bankowości internetowej i mobilnych transakcji finansowych. Technologie Kaspersky Lab zapobiegające oszustwom dostarczają ochronę zarówno na poziomie wewnętrznych procesów banku, jak i na końcu tej drogi – klientów bankowości – bez względu na to, czy klient używa urządzenia z systemem Windows, OS X, iOS czy Android.

Dodatkowo specjalne usługi monitorowania, raportowania i edukowania dostarczają najnowsze informacje z globalnego krajobrazu zagrożeń. Dzięki nim możliwa jest komunikacja między ekspertami z Kaspersky Lab zajmującymi się oszustwami a odpowiednimi zespołami w bankach odpowiedzialnych za bezpieczeństwo IT.

Oczywiście każdy bank ma swoje własne potrzeby, dlatego Kaspersky Fraud Prevention oferuje zestaw narzędzi dla programistów (SDK) zawierający wszystko, co jest konieczne do dopasowania go do unikatowego środowiska, w którym znajduje się różny sprzęt i oprogramowanie. Jak wspomnieliśmy wyżej, banki nie zawsze zrekompensują swoim klientom straty z powodu incydentu cyberprzestępstwa, a przecież zawsze ktoś straci pieniądze, gdy cyberprzestępcom się uda. Dlatego korzystanie z Kaspersky Fraud Prevention zwiększy równolegle bezpieczeństwo banków i ich klientów.

Wyciek haseł z Forbesa

Syryjska Armia Elektroniczna (SEA) uderzyła ponownie, atakując tym razem dane kont ponad miliona czytelników i współpracowników Forbesa. Cyberprzestępcy przechwycili i opublikowali online bazę danych zawierającą adresy e-mail i powiązane z

Porady