Kaspersky Internet Security otrzymuje wyróżnienie „Produkt Roku”

Z dumą informujemy, że Kaspersky Internet Security, nasz flagowy produkt przeznaczony dla użytkowników indywidualnych, uzyskał tytuł „Produkt Roku”. Wyróżnienie zostało przyznane przez niezależne laboratorium testowe AV-Comparatives w uznaniu za najlepsze

Z dumą informujemy, że Kaspersky Internet Security, nasz flagowy produkt przeznaczony dla użytkowników indywidualnych, uzyskał tytuł „Produkt Roku”. Wyróżnienie zostało przyznane przez niezależne laboratorium testowe AV-Comparatives w uznaniu za najlepsze wyniki uzyskiwane konsekwentnie w testach przez cały 2013 rok.

Spośród 22 testowanych produktów rozwiązanie firmy Kaspersky Lab jako jedyne uzyskało najwyższą ocenę Advanced+ we wszystkich testach w 2013 roku. AV-Comparatives wyłania zwycięzców swoich corocznych wyróżnień na podstawie łącznej liczby punktów uzyskanych przez każdy oceniany produkt w testach w danym roku. Niektóre badania, takie jak test wydajności i test wykrywania plików, sprawdzają możliwości poszczególnych podsystemów ochrony. Z kolei testy „real-world protection” (ochrony w realnych warunkach) oceniają, jak rozwiązania radzą sobie ze zwalczaniem cyberzagrożeń z wykorzystaniem całego dostępnego zestawu narzędzi ochrony. Kaspersky Internet Security zdobył zdecydowane prowadzenie we wszystkich testach, w których uczestniczył.

Oprócz wskazania produktów osiągających najlepsze wyniki w danym roku AV-Comparatives prezentuje również ocenę użyteczności każdego testowanego rozwiązania bezpieczeństwa. Łączne wyniki uzyskane w testach pozwalają klientom wybrać produkt, który łączy w sobie niezawodność i wygodę użytkowania.

Eksperci z AV-Comparatives ocenili interfejs programu Kaspersky Internet Security jako „doskonały”, podkreślając, że wszystkie ważne informacje i funkcje są rozmieszczone w sposób czytelny i łatwy w użyciu. Testujący stwierdzili również, że interfejs aplikacji został skutecznie zoptymalizowany do wykorzystywania na urządzeniach z ekranami dotykowymi, takich jak hybrydowe laptopy, które jednym ruchem można zamienić w tablety.

klp_av_comp_poty_2013_statuetka

„Tytuł ‚Produkt Roku’ po raz kolejny potwierdza, że Kaspersky Lab jest liderem w tej dziedzinie. Jesteśmy dumni, że możemy zapewniać naszym użytkownikom najbardziej niezawodną ochronę oraz wygodę użytkowania” – powiedział Nikołaj Griebiennikow, dyrektor ds. technologii w Kaspersky Lab.

Kaspersky Internet Security powtórzył swój sukces z poprzednich lat. Rozwiązanie to znalazło się w gronie najlepszych produktów 2012 r. według AV-Comparatives. Również w 2011 r. uzyskało wyróżnienie „Produkt Roku” od tego samego laboratorium testowego.

Porady