Kaspersky Free: kolejne narzędzie Kaspersky Lab za darmo

Luty zaczynamy wspaniałymi wiadomościami: od dziś w Polsce dostępny jest Kaspersky Free, który — jak sugeruje nazwa — jest całkowicie za darmo! Będzie się działo! Nad naszym narzędziem pracujemy od

Luty zaczynamy wspaniałymi wiadomościami: od dziś w Polsce dostępny jest Kaspersky Free, który — jak sugeruje nazwa — jest całkowicie za darmo! Będzie się działo!

Nad naszym narzędziem pracujemy od niemal dwóch lat. Przez ten czas przeprowadziliśmy różne badania i analizy, a wszystko to doprowadziło nas do następujących wniosków:

  • Darmowe narzędzie nie jest w naszym przypadku konkurencją dla płatnych produktów. Zawierają one o wiele więcej funkcji: kontrolę rodzicielskąochronę płatności internetowych, a także Bezpieczne połączenie (VPN) i zaawansowaną ochronę przed oprogramowaniem ransomware, co uzasadnia, dlaczego za ochronę premium trzeba zapłacić.
  • Wielu użytkowników nie jest gotowych zapłacić za ochronę, przez co instalują produkty darmowe lub polegają na narzędziu wbudowanym w system Windows (Windows Defender).
  • Większa liczba instalacji Kaspersky Free pozytywnie wpłynie na jakość ochrony wszystkich użytkowników, ponieważ wielkie zbiory danych będą miały więcej informacji do wykorzystania w celu udoskonalenia uczenia maszynowego.

Ta wersja ma wszystko, co mieć musi: chroni pliki, pocztę i korzystanie z internetu. Kaspersky Free jest wyposażony w automatyczne aktualizacje, autoochronę; kwarantannę itd. Dzięki temu zapewnia wygodne i bezpieczne korzystanie z zasobów online, skanuje pamięci USB i inne nośniki przenośne, jak również zapewnia ochronę przed phishingiem i uruchamianiem zainfekowanych plików. Mówiąc w skrócie: zawiera niezbędne podstawy, bez których nie może się obyć żaden użytkownik internetu.

Kaspersky Free zużywa mniej zasobów systemowych i działa szybciej niż jego więksi bracia. Wykorzystuje te same technologie, które regularnie wygrywają w niezależnych testach. Oznacza to, że choć zawiera wyłącznie podstawowe funkcje, ma moc, z której jesteśmy dumni. Ta sama ochrona bez kompromisów: wykrywamy wszelkie cyberzagrożenia bez względu na ich pochodzenie czy zamiary – nawet jeśli komuś się to nie podoba. Z drugiej strony Kaspersky Free jest wolny od śledzenia użytkowników, które często służy wyświetlaniu im spersonalizowanych reklam, oraz nie narusza poufności – jak może mieć to miejsce w przypadku innych darmowych antywirusów.

PS W naszym portfolio najdziesz wiele innych darmowych narzędzi — przekonaj się!

Porady