Nowości w produktach zabezpieczających Kaspersky z linii 2020

Mimo że aktualizujemy nasze rozwiązania na bieżąco, każdego lata udostępniamy dużą aktualizację, która dodaje kolejne funkcje i ulepszenia oraz zwiększa liczbę w nazwie naszych produktów. Zobaczcie, co nowego w naszych produktach z linii 2020.

Producenci rozwiązań ochronnych nieustannie ścigają się z cyberprzestępcami: gdy ci pierwsi zwiększą poziom ochrony, drudzy wymyślają nowe sposoby na obejście mechanizmów zabezpieczających i koło się zamyka. Dlatego porządne rozwiązania zabezpieczające są nieustannie aktualizowane, ale nie chodzi tu wyłącznie o rozszerzenie samych baz danych, lecz również o przeprojektowanie podstaw technicznych i dodanie nowych funkcji lub ulepszenie istniejących. W końcu nie chodzi o samą ochronę przed wirusami.


Nasze rozwiązania działają bardzo dobrze – mówimy tak nie tylko dlatego, że są nasze. Zgadzają się z nami setki milionów użytkowników, a także niezależni eksperci. Nieustannie je aktualizujemy, a każdego lata udostępniamy też dużą aktualizację, która dodaje kolejne funkcje i ulepszenia oraz zwiększa liczbę w nazwie naszych produktów. Nadszedł więc czas na tegoroczną aktualizację – zobaczcie, co nowego w naszych produktach z linii 2020.

Nasze najważniejsze produkty dla użytkowników domowych to: Kaspersky Anti-VirusKaspersky Internet Security (dla systemu Windows, Android i Mac) i Kaspersky Total Security. Ich wersje 2020 otrzymały nowe funkcje i aktualizacje, dzięki czemu są teraz jeszcze szybsze i zapewniają jeszcze większe bezpieczeństwo, pomagając nam tworzyć bezpieczny świat razem z Wami.

Rozwiązania Kaspersky 2020: zwiększona ochrona

W internecie istnieje wiele różnych zagrożeń, a każe z nich wymaga odrębnego podejścia. W tym roku zwiększyliśmy naszą ochronę przed exploitami sieciowymi, takimi jak na przykład niesławny EternalBlue wykorzystywany przez jeszcze bardziej niesławny WannaCry czy SMBloris. Należy tu przypomnieć, że dzięki nim szkodliwe oprogramowanie może rozprzestrzeniać się automatycznie w sieci, infekując każdy napotkany komputer PC. Dlatego dobra ochrona przed takimi zagrożeniami jest teraz koniecznością.

Innym rodzajem zagrożeń, przed którym zaktualizowaliśmy nasze mechanizmy ochronne, są narzędzia RAT, czyli narzędzia dostępu zdalnego. Są to legalne narzędzia wykorzystywane do świadczenia pomocy technicznej w sposób zdalny, z których często korzystają również cyberprzestępcy w celu oszukiwania ludzi. W wersji 2020 produktów Kaspersky ochrona przed narzędziami RAT jest włączona domyślnie — dzięki temu użytkownik jest chroniony przed potajemnym ich wykorzystywaniem. A jeśli sam postanowi skorzystać z tego narzędzia, może tymczasowo wyłączyć tę ochronę.

Ponadto zwiększyliśmy zabezpieczenia chroniące przed wykorzystywaniem luk w popularnych programach, takich jak Microsoft Office, co często wykorzystują cyberprzestępcy podczas atakowania systemu.

Ponieważ w coraz większym stopniu wykorzystujemy chmurę, jej ochrona na odpowiednim poziomie również stanowi istotne zagadnienie. Z uwagi na to, że dysk OneDrive jest jeszcze mocniej zintegrowany z systemem Windows 10, uruchomiliśmy skanowanie pamięci OneDrive w poszukiwaniu szkodliwych programów.

Począwszy od tego roku cała komunikacja między naszymi produktami a naszymi serwerami (np. Kaspersky Security Network, serwerem licencyjnym czy aktualizacji) jest zaszyfrowana. Oznacza to, że w przypadku wersji 2020 produktów Kaspersky wszystkich wysyłanych i odbieranych danych nie można przechwycić ani zmodyfikować.

Są jeszcze inne ułatwienia: na kontach My Kaspersky włączyliśmy autoryzację dwuetapową. A zatem jeśli ktoś przechwyci Twoje hasło, nie będzie w stanie włamać się na konto, wyłączyć ochrony ani zdobyć szczegółowych informacji na temat aktywności Twoich dzieci w internecie.

Z kolei użytkownikom komputerów Mac spodoba się inna wiadomość: wprowadziliśmy ciemny motyw! Kaspersky Internet Security for Mac ma teraz nowy ciemny motyw i wzmocnioną ochronę. Nasza funkcja Bezpieczne pieniądze ma teraz kilka ulepszeń, a użytkownikom automatycznie wyświetla się monit o skanowanie urządzeń pamięci zewnętrznej w poszukiwaniu szkodliwego oprogramowania tuż po ich podłączeniu.

To zaledwie zarys nowości w zabezpieczeniach, którymi się możemy pochwalić. Nie sposób opisać wszystkiego w jednym poście, ale śmiało możemy podsumować zmiany tak: nasze silne rozwiązania zabezpieczające są teraz jeszcze silniejsze.

Co jeszcze nowego w rozwiązaniach ochronnych Kaspersky z linii 2020

Część Czytelników pewnie pamięta jeszcze ten stary mit, zgodnie z którym „antywirusy spowalniają działanie komputerów”. Przyspieszyliśmy procesy naszych rozwiązań, aby zużywały mniej zasobów i działały szybciej. W tym roku udało nam się zwiększyć wydajność naszych produktów aż o ok. 15%, jednak w niektórych przypadkach – na przykład podczas instalowania aplikacji na komputerach Mac – może on wynieść nawet 50%. Warto tu podkreślić, że nasze rozwiązania nie były wcale powolne: wiele razy zajmowały pierwsze miejsca w niezależnych testach.

Ponadto zmieniliśmy interfejs na lżejszy i łatwiejszy w nawigacji. Instalacja i konfiguracja produktów są teraz banalnie proste.

W nowej linii produktów użytkownicy są powiadamiani tylko o istotnych zdarzeniach. Na przykład, gdy użytkownik otwiera stronę banku, otrzymuje od modułu „Bezpieczne pieniądze” informację o tym, że jego sesja bankowości elektronicznej jest chroniona.

Uprościliśmy także mechanizm wymiany danych logowania między produktami. Oznacza to, że jeśli korzystasz już z jakiegoś naszego rozwiązania i kupisz inne, wszystkimi swoimi danymi możesz zarządzać z serwisu My Kaspersky – dzięki temu nie musisz ponownie ich wprowadzać.

Skąd pobrać wersje 2020 rozwiązań ochronnych Kaspersky

Jeśli masz już jakiś nasz produkt, zostanie on automatycznie zaktualizowany do wersji 2020. Jeśli jeszcze nie masz jeszcze niczego od Kaspersky lub chcesz inny rodzaj rozwiązania – skorzystaj z poniższych łączy, które prowadzą do wersji 2020:

Porady