Infografika: czy użytkownicy właściwie chronią swoje komputery?

Większość ludzi obecnie używa kilku różnych urządzeń cyfrowych – komputerów PC, smartfonów i tabletów – z których wszystkie posiadają dostęp do internetu. Jednak, nie wszystkie te urządzenia są w równym

Większość ludzi obecnie używa kilku różnych urządzeń cyfrowych – komputerów PC, smartfonów i tabletów – z których wszystkie posiadają dostęp do internetu. Jednak, nie wszystkie te urządzenia są w równym stopniu chronione przez użytkowników, szczególnie gdy posiadają oni kilka komputerów. Pozostawienie pojedynczego komputera bez ochrony wystarcza, aby w strukturze zabezpieczeń sieci powstał wyłom, który naraża na niebezpieczeństwo pozostałe urządzenia i poufne dane. Eksponowanie komputera na potencjalne zagrożenia jest niepotrzebnym ryzykiem. Zapytaliśmy naszych Fanów na Facebooku, jak dużo komputerów zdarza im się pozostawiać bez ochrony. Odpowiedzi były różne w zależności od kraju, wskazując Brazylijczyków jako posiadaczy największej liczby niechronionych komputerów, natomiast Japończyków, Niemców i Polaków jako użytkowników najbardziej dbających o ochronę komputerów.

unprotected pc_eng

Fani Kaspersky Lab z Polski wykazali się dużą świadomością w sferze bezpieczeństwa IT i jak widać z powyższego wykresu traktują ochronę swoich komputerów z należytą powagą.

Informację oraz poniższą infografikę można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.

 

Kliknij, aby obejrzeć infografikę w pełnej rozdzielczości

PDF-y a bezpieczeństwo

Pakiet aplikacji firmy Adobe należy do najpopularniejszych programów na świecie. Z tego powodu stanowi również jedną z najczęściej użytkowanych i atakowanych platform. W szczególności niezwykle popularne są PDF-y wykorzystywane w

Porady