GReAT, sesja AMA 2.0

12 listopada Globalny Zespół ds. Badań i Analiz firmy Kaspersky weźmie udział w spotkaniu Ask Me Anything w serwisie Reddit.

AKTUALIZACJA: Spotkanie zostało przesunięte na godzinę 14:00.

Ostatnie cztery lata przyniosły wiele zmian. Walczyliśmy z poważnymi programami typu ransomware czy wipery, które wywołały w internecie burzę. Armie botów były używane do wszystkiego, od generowania kryptowalut po pomoc w nowym sposobie głosowania przez ludzi. Z kolei podróże firmowe zostały wstrzymane na skutek wirusa, który wywołał pandemię na całym świecie.

Co za czasy — jak żyć?

Wiesz, co się nie zmieniło? Globalny Zespół ds. Badań i Analiz w firmie Kaspersky (GReAT) i jego dążenie do tego, aby być o krok od złoczyńców w świecie wirtualnym i fizycznym.

Co to ma wspólnego z czasem sprzed czterech lat?

Nieco ponad cztery lata temu napisałem na tym właśnie blogu zapowiedź czatu w serwisie Reddit z członkami zespołu GReAT, którzy właśnie tam zamierzali odpowiedzieć na wszystkie Wasze pytania. Miało to zająć może jedną, może dwie godziny.

Myliłem się. Zadaliście mnóstwo pytań, a nasz zespół spędził na ich odpowiadanie ponad cztery godziny (zapis czatu jest dostępny tutaj). Dzięki temu wiem, jak Gilligan i jego załoga czuli się podczas „trzygodzinnej wycieczki” Skippera.

Jak już powiedziałem, w cztery lata zmieniło się wiele, ale nie wszystko: 12 listopada będziemy gospodarzem sesji AMA, na której ponownie wystąpi nasz zespół GReAT 2.0. To kolejna szansa na zadanie pytań o dosłownie wszystko.

Zastanawiasz się, jakiego routera używa Costin w swoim domu? Jak Witalij może grać w Doom w YARA? A może jak Brian jest w stanie walczyć z atakami APT i kurczakami? Nadchodzi szansa na poznanie odpowiedzi na nurtujące Cię pytania.

Dołącz do nas 12 listopada o godzinie 20:00. W spotkaniu wezmą udział: Costin Raiu, Witalij Kamliuk, Brian Bartholomew, Noushin Shabab, Aseel Kayal, Iwan Kwiatkowski, Maria Namiestnikowa, Dmitrij Bestużew, Den Demeter, Igor Kuźniecow i Kurt Baumgartner, którzy będą starać się odpowiedzieć na wszystkie pytania zadane podczas spotkania. Obserwuj nas na Twitterze, bo właśnie tam opublikujemy łącze umożliwiające zalogowanie się w portalu Reddit.

Porady